Ірга – ягода завжди урожайна і невибаглива, і її заготовляють компотом заради високого вмісту вітамінів і мікроелементів. Сама по собі ірга не володіє вираженим смаком, тому в напої її доповнюють лимоном або іншими фруктами. Приготування компоту з ірги не відрізняється від заготовок з інших ягід. Готуємо методом подвійного заливки і без стерилізації. Банки стерилізувати необов’язково.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Ірга – 800 гр.
  • Цукор-пісок – 250 гр.
  • Лимон – 0.5 шт.
  • Вода – 2.5 л.

Процес приготування:

Почнемо готувати компот з ірги без стерилізації в 3-літрових банках на зиму. Відразу підготуйте всі інгредієнти для компоту в кількості, розрахованій на обсяг вашої заготовки. Щоб лимон в компоті не гірчив, обдайте його окропом або потримайте деякий час в морозилці, а потім ретельно промийте зі щіточкою. 3-літрові банки просто чисто вимийте.

Іргу переберіть і видаліть дрібне сміття і все плодоніжки. Потім ягоду добре промийте холодною водою і залиште на друшляку, щоб зайва рідина скла.

У підготовлені 3-літрові банки пересипте чисту іргу, заповнюючи їх мінімум на 1/3 об’єму, щоб смак напою вийшов більш насиченим. Лимон разом з цедрою поріжте на шматочки і перекладіть в банки з иргой.

В каструлі доведіть до кипіння чисту питну воду і потім окропом акуратно і порційно, щоб не лопнуло скло, залийте іргу окропом. Потім на банки покладіть чисті кришки і залиште іргу в гарячій воді на 30 хвилин для настоювання.

Після закінчення цього часу воду з банок через спеціальну кришку перелийте в ту ж каструлю. У воді розчиніть розраховане кількість цукру і пару хвилин прокип’ятіть сироп. Потім киплячий сироп перелийте назад у банки з иргой, заповнюючи їх до самого верху горлечка. Банки відразу щільно закупорьте кришками і перевірте герметичність закупорки. Потім поставте їх на кришки і на 10-12 годин накрийте теплим покривалом. Охолоджений компот з ірги добре зберігається в будь-якому темному місці.

Вдалих і смачних заготовок!

Компот з ірги Компот з ірги на зиму Компоти