Домашній полуничний компот – це відмінна альтернатива купівельними соків. Полуничний компот з додаванням листя м’яти виходить в міру солодким, духмяним з тонким полунично-м’ятним смаком.


Інгредієнти: на 1 л.

  • Полуниця – 150 – 200 гр.
  • Цукор-пісок – 100 гр.
  • Вода – 900 мл
  • М’ята свіжа – 2 шт.
  • Лимонна кислота – 0,5 ч. л.

Процес приготування:

Приступимо до приготування компоту з полуниці з м’ятою на зиму. Кількість інгредієнтів розрахована на літрову банку. Концентрація компоту виходить не нудотно, для вживання компот не треба розводити водою. Для компоту вибираємо хороші щільні ягоди. Перед тим, як промивати ягоди, необхідно їх замочити на 3-5 хвилин у прохолодній проточній воді, щоб пісок з ягід відійшов і осів на дно. Кладемо полуницю в друшляк, добре промиваємо під струменем проточної води і залишаємо, щоб стекла зайва волога. Потім у полуниці видаляємо плодоніжки.

Банки для компоту промиваємо питною содою, добре споліскують водою і ставимо в духовку на решітку шийкою вниз. Стерилізуємо банки в духовій шафі при температурі 110-120 градусів 7-10 хвилин. Після цього виймаємо банки і даємо їм трохи охолонути. У остиглу банку кладемо полуницю.

наливаємо Воду в невелику каструлю, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Після того, як вода закипіла, додаємо в неї цукор і добре перемішуємо до тих пір, поки весь цукор не розчиниться. Після цього кип’ятимо воду ще близько хвилини і знімаємо з вогню. В банку з полуницею кладемо листочки м’яти і заливаємо гарячим сиропом ягоди.

Банку з компотом прикриваємо прокип’яченої кришкою. Банку вкриваємо теплим пледом і залишаємо на 5-7 хвилин, щоб ягоди трохи пропарились.

Після цього з банки знімаємо кришку, видаляємо листя м’яти, накриваємо банку насадкою з отворами і зливаємо компот в каструлю, ставимо її на вогонь і доводимо до кипіння.

В банку з ягодами додаємо лимонну кислоту і заливаємо ягоди прокип’яченою сиропом до самого горлечка.

Закриваємо банку з компотом прокип’яченої кришкою, перевертаємо банку догори дном і залишаємо до повного охолодження в темному місці при кімнатній температурі. Після чого прибираємо компот на зберігання в темне прохолодне місце, щоб полуничний компот не втратив свій яскравий насичений колір.

Заготовки з полуниць на зиму Компот з полуниці Компот з полуниці на 2-х літрову банку Компот з полуниці на 3 літри Полуниця на зиму