Приготувати компот без стерилізації зовсім не означає, що сирі фрукти закочуються в банках. Важливо нейтралізувати живі дріжджі, які знаходяться на поверхні ягід і не занести в компот інші мікроби, тоді напій буде вдалим. Такий узвар смачніший, адже виноград не вариться, а настоюється в цукровому сиропі. Виноград для компоту підходить різний, і його кладуть, орієнтуючись на обсяг банки (на 1/3 банки), так як різні сорти мають різну вагу. Готуємо в літрових банках методом подвійного заливки.
Інгредієнти: на 1 л.
- Виноград ( білий і синій) – 150 гр.
- Цукор-пісок – 2 ст.
- Вода – 0.8 л.
Процес приготування:
Щоб приготувати компот з винограду без стерилізації в літрових банках на зиму, виноградні кисті ретельно промити під проточною водою. Потім акуратно, щоб не пошкодити, відокремити ягоди від гілки і відразу видалити пошкоджені плоди.
Те ж саме зробити і з виноградом іншого кольору. Їх можна змішати в одній банці або готувати окремо, як вам більше до смаку.
Літрові банки заздалегідь добре промити і простерилізувати будь-яким способом. Кришки прокип’ятити. Підготовлений виноград розкласти в банки, заповнюючи їх як мінімум на 1/3 об’єму.
Розраховане кількість цукру відразу насипати в банки до винограду.
У каструлі довести до кипіння чисту воду і окропом залити ягоди. Потім банки накрити кришками і залишити на 15 хвилин для настоювання.
Через 15 хвилин воду з банок злити через спеціальну кришку в ту ж каструлю. Якщо готуєте виноград двох кольорів в різних банках, то і зливайте воду в дві каструлі. Сироп покіпятіть пару хвилин.
Потім повторно залити киплячим сиропом виноград в банках і їх відразу ж закатати кришками. Перевірити герметичність закупорки.
Банки поставити на кришки і щільно накрити махровим рушником на добу.
За цей час узвар охолоне, настоїться і набуде більш насичений колір. Компот з винограду без стерилізації, добре зберігається в темному і прохолодному місці протягом року.
Вдалих і смачних заготовок!
Компот з білого винограду Компот з винограду на зиму Компот із зеленого винограду Компоти