Тим, хто любить смачно поїсти, але не хоче довго возитися біля плити, цей рецепт повинен сподобається. Крім цього, такі котлети припадуть до смаку тим, хто стежить за дотриманням принципів правильного харчування. Завдяки доданої до фаршу капусту котлети стають менш жирними, містять більше клітковини, що позитивно позначається на травленні. Це блюдо можна також включати в дитяче меню, адже це щадним способом приготовлений продукт з нежирного м’яса і овочів. Дітям сподобаються такі «колобки», а мамам для них треба тільки приготувати фарш. Решту зробить духовка.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Курячий фарш – 500 гр.
- Капуста білокачанна – 200 гр.
- Морква – 1 шт.
- Яйце – 1 шт.
- Цибуля ріпчаста – 1 головка
- Молоко коров’яче – 50 мл
- Манна крупа – 2 ст. л.
- Сіль – за смаком
- Перець чорний мелений – за смаком
- Масло рослинне – для смаження
Процес приготування:
Що ж потрібно для приготування курячих котлет з капустою в духовці? З капусти, знімаємо верхні забруднені листя. Шаткуємо качан тонкими смужками. Додатково після шинкування мнемо капусту руками, щоб добре пом’якшити волокна і зменшити обсяг – так буде легше потім її гасити. Моркву очищаємо від шкірки, миємо, обсушуємо, натираємо на крупній тертці. Ріпчасту цибулю звільняємо від лушпиння, промиваємо, обсушуємо і нарізаємо дрібними кубиками.
В великій сковороді розігріваємо невелику кількість рослинного масла. Висипаємо в нього подрібнену ріпчасту цибулю і обсмажуємо при постійному помішуванні до напівпрозорості. Потім додаємо в сковороду натерту моркву і нашатковану капусту. Перемішуємо всі разом і тушкуємо при закритій кришці до повної готовності капусти. Орієнтовно на це знадобиться двадцять хвилин. Коли капуста стане м’якою, знімаємо сковороду з плити і даємо овочевий масі охолонути до кімнатної температури.
Курячий фарш, звичайно, краще приготувати своїми руками. Так можна контролювати якість і склад продукту. Ґрати для м’ясорубки краще вибирати дрібну, щоб фарш мав відповідну структуру. Кладемо фарш в миску, додаємо до нього яйце, остиглу капустяну масу, молоко, сіль і чорний мелений перець за смаком. Висипаємо поверх манну крупу і змішуємо всі разом, щоб компоненти рівномірно розподілилися по всій масі. Даємо готового фаршу десять хвилин постояти при кімнатній температурі, щоб крупа трохи розм’якшилася.
Руки змочують холодною водою, щоб фарш не прилипав під час роботи. Формуємо невеликого розміру котлети, добре обкатуючи їх в долонях – так поверхня буде гладкою.
Таким чином використовуємо всю приготовану масу, сформувавши з неї котлети.
Деко застеляємо промасленим пергаментом або фольгою. Якщо використовується остання, злегка змащуємо її рослинним маслом. Викладаємо на деко підготовлені котлети. Духовку розігріваємо до температури 190 градусів і встановлюємо деко на середній рівень. Запікаємо протягом тридцяти п’яти – сорока хвилин, поки на поверхні не з’явиться легка скоринка.
Готові котлети дістаємо з духовки і перекладаємо з дека на блюдо. Подавати їх краще саме в гарячому вигляді – так котлети більш соковиті і ароматні. Ідеальним гарніром будуть свіжі овочі, а для більшої ситності можна подати картопляне пюре.
Приємного апетиту!
Курячі котлети Курячі котлети без хліба Курячі котлети в духовці Курячі котлети з манкою ПП курячі котлети в духовці