Додати сир в курячі котлети – відмінний спосіб збільшити вміст білка в готовому продукті. Такі котлети виходять досить поживними і поживними, не додаючи при цьому в раціон зайвих калорій. Також блюдо відмінно підходить для дитячого харчування: маленькі малоежки з задоволенням їдять ніжні котлети. А в кожній штучці – максимум поживних речовин. Цікаво, що в готових котлетах сир взагалі не відчувається. Смак страви відрізняється ледь помітною вершковою кислинкою і особливою соковитістю – от і все «сліди» кисломолочного продукту.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Куряче філе – 500 гр.
  • Сир – 250 гр.
  • Яйце – 1 шт.
  • Кріп – 2 гілки
  • Сіль – за смаком
  • Перець чорний мелений – за смаком
  • Перець чорний мелений – 1 щіпка
  • Масло рослинне – для смаження

Процес приготування:

Приступимо до готування курячі котлети з сиром. Куряче м’ясо звільняємо від шкіри, кісток і хрящів. Філе обсушуємо паперовим рушником і ріжемо шматками для подальшої переробки. Подрібнювати філе на фарш можна як через м’ясорубку з дрібною решіткою, так і стаціонарного блендера. Покласти шматки курки в прилад і подрібнюємо його до стану дрібнозернистої маси. Варто відзначити, що чим більше ви хочете замаскувати присутність сиру в котлетах, тим дрібніше повинна бути структура готового фаршу.

Прямо в чашу до фаршу кладемо сир і яйце. Додаємо сіль і чорний мелений перець за смаком, щіпку меленого запашного перцю і змішуємо всі разом. Можна додатково прокрутити масу через м’ясорубку або пробити блендером. До речі, сир можна використовувати абсолютно різної жирності. Але варто пам’ятати, що чим вище відсоток вмісту жиру, тим соковитіша й ніжніше будуть котлети.

Кріп промиваємо, обсушуємо і дрібно рубаємо ножем. Додаємо подрібнену зелень до фаршу і ретельно перемішуємо ложкою. Консистенція маси виходить досить густа, однорідна, в’язка.

На сковороду наливаємо невелику кількість рослинної олії і добре розігріваємо. Змоченими в холодній воді руками формуємо котлети бажаного розміру і обсмажуємо їх по чотири-п’ять хвилин з кожного боку. Температура плити – середня, кришкою краще не закривати, щоб скоринка на котлетах не розм’якшувалася і не з’явився ефект пропарювання.

Готові котлети перекладаємо зі сковороди на блюдо і відразу подаємо на стіл, поки вони гарячі.

Приємного апетиту!

Дієтичне котлети з курячої грудки Котлети з курячого філе на сковороді Курячі котлети без хліба Курячі котлети без цибулі Курячі котлети на сковороді Соковиті котлети з курячого фаршу на сковороді