Лагман з баранини з локшиною особливо цінується в холодну пору року. Гаряче ситне блюдо швидко зігріває і відмінно втамовує голод. Кількість бульйону в лагмане можна регулювати за власним смаком: комусь подобається більш рідкий суп, а хтось віддає перевагу більше м’яса з овочами і трохи підливи. По суті, лагман замінює і перше, і друге блюдо – як за рахунок ситності, так і за рахунок універсальності подачі.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Баранина – 300 гр.
- Селера – 2 шт.
- Цибуля ріпчаста – 2 головки
- Морква – 2 шт.
- Картопля – 2 шт.
- Ріпа – 1 шт.
- Болгарський перець солодкий (червоний) – 0.5 шт.
- Болгарський перець солодкий (зелений) – 0.5 шт.
- Редис – 5 шт.
- Часник – 5 зуб.
- Томатна паста – 1 ст. л.
- Томатний соус – 2 ст. л.
- Коріандр – за смаком
- Зіра – за смаком
- Перець чорний мелений – за смаком
- Сіль – за смаком
- Петрушка для прикраси
- Масло рослинне – для смаження
- Яйце – 1 шт.
- Вода – 200 мл
- Борошно пшеничне – 400 – 500 гр.
Процес приготування:
Почнемо готувати лагман з баранини з локшиною. Першим кроком готуємо тісто для локшини. Розмішуємо в невеликій ємності яйце з сіллю і водою до однорідності. Висипаємо борошно в широку миску. Вливаємо яєчну рідину в борошно тонкою цівкою і замішуємо тісто спочатку ложкою, а потім руками. Місимо масу, поки вона не вбере в себе всю муку. Тісто має бути крутим, як на пельмені. Накриваємо його рушником або плівкою і залишаємо при кімнатній температурі на одну годину.
Готуємо всі інгредієнти для лагмана. Ріпчасту цибулю очищаємо і ріжемо ножем на півкільця середньої товщини. Моркву очищаємо, промиваємо та нарізаємо тонкими брусочками. Аналогічно нарізаємо очищені картоплю і ріпу. Стебла селери ріжемо поперечними шматочками. Помідори – невеликими кубиками. Болгарський перець звільняємо від насіння і вирізаємо плодоніжку. М’якоть нарізаємо схожими з помідорами шматочками. Часник очищаємо і дрібно рубаємо ножем. Баранину обсушуємо паперовим рушниками і нарізаємо невеликими шматочками.
В об’ємній товстостінної каструлі або казані розігріваємо рослинне масло і опускаємо в нього нарізане м’ясо. Температура плити при цьому – висока. Обсмажуємо шматочки баранини при помішуванні до рум’янцю. Відправляємо до м’яса півкільця цибулі, перемішуємо і готуємо пару хвилин. Потім додаємо в казан томатний соус і половину подрібненого часнику. Тушкуємо ще пару хвилин. Температуру при цьому знижуємо до середнього значення. Тепер кладемо томатну пасту і всі нарізані овочі, крім редиски і залишився часнику. Перемішуємо, тушкуємо п’ять хвилин
В останню чергу додаємо редис і часник.
Додаємо спеції: сіль, чорний мелений перець, зіру і мелений коріандр за смаком.
Вливаємо воду в такій кількості, щоб повністю покрити овочі з м’ясом. Густоту лагмана і кількість бульйону регулюємо за власним смаком. Доводимо суп до кипіння, зменшуємо температуру плити і варимо при повільному кипінні тридцять-сорок хвилин.
Відпочиле тісто розгортаємо в пласт на присипаної борошном поверхні. Нарізаємо тісто на тонкі довгі смужки. В окремій каструлі доводимо до кипіння підсолену воду. Опускаємо в окріп локшину. Варимо, поки не спливе на поверхню – це займе буквально кілька хвилин. Відразу після варіння відкидаємо локшину на друшляк, даємо відвару стекти.
В порційні піали викладаємо варену локшину і заливаємо її гарячим лагманом. Посипаємо рубаною петрушкою. Подаємо в гарячому вигляді.
Приємного апетиту!
Лагман в казані Лагман з баранини Лагман з баранини в казані Лагман з картоплею Лагман класичний