Замаринувати кабачки з огірками разом – відмінна ідея. По-перше, це зручно, по-друге – смачно, а по-третє – це обіцяє свободу вибору в момент подачі на стіл. Щоб заготовка порадувала смаком і виглядом, при відборі сировини варто віддати переваги молодим кабачків і невеликого розміру огірків. Такі плоди завжди ніжні, більш хрусткі і візуально привабливі. Рецепт розрахований на одну трилітрову банку.
Інгредієнти: на 3 л.
- Огірки – 700 гр.
- Кабачки – 700 гр.
- Листя хрону – 1 – 2 шт.
- Кріп – 2 гілки
- Листя вишні – 5 шт.
- Листя чорної смородини – 5 шт.
- Коріандр – 0.5 ст. л.
- Перець чилі –
- Часник – 3 зуб.
- Лавровий лист – 1 шт.
- Перець чорний горошок – 2 шт.
- Сіль – 2,5 ст. ложки
- Оцет столовий 9% – 0.5 склянки
- Вода (для розсолу) – 0.7 л.
- Вода (для заливки) – 0.7 л.
Процес приготування:
Як почати готувати мариновані кабачки з огірками? Листя хрону, вишні і смородини, а також зелень кропу ретельно промиваємо проточною водою, щоб змити пил і забруднення. Залишаємо обсихати на рушник. Часник очищаємо від лушпиння і промиваємо. Стручок гіркого перцю моєму і відрізаємо шматочок завдовжки в один сантиметр. Якщо є бажання додати овочам більшу гостроту, відрізаємо шматочок побільше.
Огірки промиваємо з допомогою щітки і поміщаємо в глибоку посуд. Заливаємо холодною водою і залишаємо на два-три години. Даний етап необов’язковий, але бажаний: після замочування у воді огірки стають більш хрусткими. Крім того, якщо плоди не прямо з грядки, а вже полежали якийсь час, це допоможе повернути їм свіжість. Кабачки миємо і зрізаємо кінчики з обох сторін. Нарізаємо плоди на кружки товщиною в півтора-два сантиметри.
Банку моєму содовим розчином. Кришку моєму і кип’ятимо дві хвилини у воді. У підготовлену банку укладаємо чисту зелень, поверх розміщуємо огірки, а на них кладемо гуртки кабачків. В окремій ємності доводимо до кипіння два літри води і заливаємо кип’ятком овочі в банку. Прикриваємо кришкою і залишаємо хвилин на п’ять.
Поки овочі пропарюють, доводимо до кипіння ще два літри води. Воду з банки зливаємо, а овочі повторно заливаємо окропом. Витримуємо також п’ять хвилин. В цей час готуємо розсіл: 1,6 літра води додаємо сіль, горошини чорного перцю, коріандр і кладемо лавровий лист. Доводимо розсіл до кипіння. Воду з банки зливаємо, поверх овочів виливаємо оцет і заливаємо їх киплячим розсолом разом зі спеціями. Заготівлю відразу закатуємо кришкою і перевертаємо догори дном для перевірки герметичності. Закутуємо закатку в ковдру і в такому положенні даємо їй повільно охолонути. Після охолодження прибираємо в прохолодне темне місце для зберігання.
Приємного апетиту!
Гарнір з кабачків Заготовки з кабачків на зиму Кабачки на зиму Кабачки на зиму пальчики оближеш Кабачки як грузді Салат з кабачків та огірків на зиму