Мариновані вовнянки з лимонною кислотою смачні і виглядають дуже апетитно! Не всі люблять використовувати оцет консервації. Звичайно, він забезпечує успішне безпечне зберігання продукту. Однак оцтова кислота протипоказана при певних проблемах зі здоров’ям. Відмінна альтернатива – кислота лимонна. Вона також формує кисле середовище, що знижує ризик розвитку небезпечних бактерій в заготовці, але щодо травної системи «лимонка» є більш делікатним компонентом. Докладний рецепт і точні пропорції викладені в рецепті.


Інгредієнти: на 2 л.

  • Волнушки – 2 кг
  • Вода (для маринаду) – 1 л
  • Лимонна цедра – 1 ч. л.
  • Сіль велика – 1,5 ст. л.
  • Цукор-пісок – 1,5 ст. л.
  • Перець чорний горошок – 8 шт.
  • Гвоздика – 4 шт.
  • Часник – 3 зуб.
  • Лавровий лист – 2 шт.

Процес приготування:

Рецепт маринованих вовнянок з лимонною кислотою гранично простий! Вовнянки для початку слід замочити у воді, щоб вийшла їм властива природна гіркота. Для цього гриби зачищаємо від бруду, вирізаємо з них дефектні частини, після чого ретельно промиваємо. Важливо позбутися від усіх забруднень, щоб плодові тіла були абсолютно чистими. Розміщуємо їх в об’ємну ємність і заливаємо холодною водою. Вимочуємо вовнянки протягом двох днів, періодично доливаючи холодної води, щоб запобігти закисання. Якщо в приміщенні досить прохолодно, то охолодження води не потрібно.

Вимочені вовнянки кладемо в каструлю і заливаємо водою так, щоб їх покрити. Ставимо каструлю на плиту і доводимо вміст до кипіння. Гриби варимо протягом двадцяти п’яти – тридцяти хвилин орієнтовно, поки вони не опустяться на дно.

Відварені вовнянки відкидаємо на друшляк і даємо рідини стекти. В окрему каструлю вливаємо вказану кількість води для маринаду, додаємо сіль, цукровий пісок, горошини чорного перцю, гвоздику, очищені й розрізані на частини часточки часнику, лаврове листя. Доводимо маринад до кипіння і опускаємо в нього відварені вовнянки. Перемішуємо і варимо все разом п’ятнадцять хвилин. В кінці приготування додаємо лимонну кислоту, перемішуємо, тримаємо на плиті ще п’ять хвилин і припиняємо варіння.

Банки і кришки попередньо моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким звичним способом. У обсохлі стерильні банки розкладаємо вовнянки разом з маринадом і відразу закручуємо кришками. Перевертаємо тару догори дном і закутуємо теплою ковдрою. У такому положенні даємо консервації повільно охолонути до повністю холодного стану. Зберігаємо вовнянки в прохолодному темному місці.

Мариновані вовнянки дуже смачні, якщо їх подати з тонкими кільцями ріпчастої цибулі і полити оливковою олією.

Приємного апетиту!

Вовнянки гарячим способом на зиму Вовнянки на зиму Мариновані вовнянки Мариновані гриби на зиму