Медовик як пух точно варто спробувати приготувати! Коржі для такого медовика печуться дуже швидко і виходять неймовірно м’якими і легкими. Вся справа в технології приготування та рецептурою тіста: замішуємо його на водяній бані з додаванням меду і соди. Текстура коржів – пухка, пориста, добре вбирає крем і стає при цьому ще ніжніше і соковитіше. Крем пропонуємо використовувати заварний – його делікатний вершковий смак прекрасно доповнює «пухові» медові коржі.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Для тіста: –
  • Яйце – 2 шт.
  • Мед – 2 ст. л.
  • Цукор-пісок – 1 склянка
  • Борошно пшеничне – 500 – 550 гр.
  • Масло вершкове – 50 гр.
  • Сода харчова – 1 ч. л.
  • Для крему: –
  • Молоко коров’яче – 500 мл
  • Яйце – 2 шт.
  • Борошно пшеничне – 2 ст. л.
  • Цукор-пісок – 150 гр.
  • Масло вершкове – 100 гр.
  • Ванілін – 1 пакет

Процес приготування:

Для приготування медовика як пух у жаростійку миску розбиваємо яйця, додаємо цукровий пісок, кладемо вершкове масло і додаємо мед. Встановлюємо миску з компонентами над каструлею з киплячою водою – водяний лазнею – і змішуємо міксером, поки суміш не стане повністю однорідною, і кристалики цукру не розчиняться.

Після повного розчинення цукру в теплу масу додаємо харчову соду і перемішуємо. Суміш почне пінитися і збільшуватися в розмірі. Не припиняємо заважати масу і тримаємо її на водяній бані ще півхвилини.

Миску знімаємо з водяній бані і всипаємо в неї борошно порціями. Добре розмішуємо тісто ложкою після кожного додавання борошна. Спочатку буде виходити рідке гаряче тісто, з додаванням більшої кількості борошна воно стане густішим і почне остигати. В кінці замішуємо тепле тісто руками.

Приготоване м’яке тісто ділимо на вісім рівних частин. Кладемо шматочки тіста в тарілку, затягуємо харчовою плівкою і прибираємо в холодильник на час, поки будемо готувати заварний брешемо.

Для приготування крему в сотейник розбиваємо яйця і додаємо до них звичайний цукор, ванільний цукор і борошно. Розтираємо ложкою суміш до однорідності. Вливаємо тонкою цівкою молоко, розмішуючи масу віночком, щоб отримати рідку консистенцію, без грудочок.

Сотейник ставимо на плиту і нагріваємо крем при низькій температурі, не припиняючи розмішувати віночком. Готуємо крем, поки він не нагріється і не загусне. До кипіння доводити не можна. Готовий густий крем відразу знімаємо з плити. Поки крем гарячий, додаємо вершкове масло і даємо йому розтопитися, добре перемішуємо.

Укладаємо на поверхню крему харчову плівку, щоб при охолодженні крем не підсихав, а залишався повністю м’яким і однорідним. У такому положенні даємо крему охолонути до кімнатної температури.

Дістаємо тісто з холодильника і розкачуємо коржі на поверхні, яку злегка присипаємо борошном. Можна розкачати коржі на пекарської папері і на ній же переносити на деко і далі випікати.

Духовку розігріваємо до 180 градусів і встановлюємо деко з коржем на середній рівень. Випікаємо коржі по одній штуці. Час випікання коржа – 3-4 хвилини. Важливо стежити і вчасно вийняти коржі з духовки, щоб вони не пересушились і не пригоріли. Як тільки дістали корж з духовки, відразу накриваємо його тарілкою потрібного діаметру і обрізаємо по периметру, щоб надати йому рівну форму. Важливо робити це, поки гарячий корж, оскільки після охолодження він буде ламатися і кришитися.

Випеченим коржам даємо охолонути після випічки. Обрізки коржів зберігаємо і подрібнюємо в чаші блендера до отримання дрібної крихти.

Промазуємо кожен корж заварним кремом. Поверхню і боки торта також рясно промазуємо кремом.

Крихтою з обрізків коржів обсипаємо торт, намагаючись рівномірно покрити всі сторони виробу.

Даємо приготовленому торту охолодитися і просочитися в холодильнику протягом трьох-чотирьох годин. Після цього торт можна подавати на стіл.

Приємного апетиту!

Медовик з заварним кремом класичний Медовик класичний Медовик радянського часу класичний Медовик, просочений заварним кремом Торти