Такі млинці гарні в пост або для тих, що вирішив відмовитися від тваринних продуктів. До складу входить борошно, вода, дріжджі, сіль і цукор. За рахунок дріжджового бродіння тісто виходить повітряним, і готові млинчики набувають ажурність. У тісто додаємо невелику кількість масла, тому смажити такі млинці можна просто на сухій сковороді.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Вода тепла – 600 мл
  • Борошно пшеничне – 300 гр.
  • Свіжі дріжджі – 20 гр.
  • Цукор-пісок – 4 ст. л.
  • Сіль – 1 щіпка
  • Масло рослинне – 4 ст. л.

Процес приготування:

Готувати млинці пісні просто! Для приготування опари в миску наливаємо 150 гр. теплої води, додаємо в неї дріжджі, сіль і одну столову ложку цукру. Розмішуємо все віночком до однорідності. Поверх просіваємо 100 гр. борошна і змішуємо, поки не розійдуться грудочки.

Затягуємо миску з сумішшю харчовою плівкою і залишаємо опару в теплому місці для бродіння на 15-20 хвилин.

Коли опара покриється пухирями і збільшиться в два рази, знімаємо плівку і додаємо решту теплу воду, цукор і борошно. Розмішуємо все віночком вручну або за допомогою міксера на невеликій швидкості. В останню чергу вливаємо олію і перемішуємо.

Затягуємо миску з приготованим тістом харчовою плівкою і ставимо в тепле місце. Орієнтовно через 40-50 хвилин тісто має збільшитися і покритися піною від бродіння.

тісто ще раз акуратно перемішуємо. Розігріваємо Сковороду на плиті до гарячого стану. Якщо є сумніви в антипригарних властивості сковороди, перед випіканням першого млинця її можна змастити невеликою кількістю рослинної олії з допомогою силіконової пензлика. Ополоником відміряємо порцію тіста і виливаємо її на добре розігріту сковороду. Розподіляємо тісто по всій поверхні сковороди, нахиляючи її в усі сторони. Смажимо блін до рум’яної скориночки і перевертаємо плоскою лопаткою. Смажимо другу сторону також до золотистого кольору.

Готові млинці складаємо стопкою на плоску тарілку і подаємо в гарячому вигляді.

Приємного апетиту!

Дріжджові млинці на воді Млинці Млинці на воді без молока Млинці на Масляну Пісні млинці Пісні млинці на дріжджах