Дуже цікавий рецепт малосольних огірків, з виведенням природного процесу бродіння, завдяки чому оцет використовувати вже не потрібно. Приготування вимагає дещо більшого часу, ніж зазвичай, зате таку заготовку можна без докорів совісті назвати натуральної.
Інгредієнти: на 2 л.
- Огірки – 1 кг
- Вода – 1 л
- Сіль – 1 ст. л.
- Цукор-пісок – 1,5 ст. л.
- Житній хліб – 3 – 4 скибочки
- Лавровий лист – 2 – 3 шт.
- Перець чорний горошок – 4 – 5 шт.
- Часник – 1 – 2 зуб.
- Кріп – 1 пучок
Процес приготування:
Готувати огірки малосольні по-угорськи просто! Огірки ретельно промиваємо під проточною водою. Для такої заготовки краще брати маленькі, правильної форми огірочки, що володіють щільною текстурою, виходять більш хрусткими і візуально привабливі. Зрізаємо кінчики з кожної сторони. Протикаємо кожен огірок кінчиком ножа в декількох місцях, щоб забезпечити умови для кращого просолювання.
В невеликому сотейнику гріємо воду до теплого стану, додаємо сіль і цукор, розчиняємо. Даємо розчину охолонути до кімнатної температури.
Розігріваємо на плиті суху сковороду без додавання олії. Кладемо в сковорідку скибочки хліба і обсмажуємо їх до темної кірочки з обох сторін. Важливо не перепечеться до гіркоти, але домогтися темно-золотистого кольору.
Банку моєму і просушуємо. На дно укладаємо пару скибочок підготовленого хліба.
На хліб кладемо гілочку зелені кропу, лаврове листя, горошини чорного перцю і очищений і роздавлений часник.
Щільно укладаємо огірки, залишаючи трохи простору зверху.
На огірки кладемо гілочку кропу і залишився хліб.
Банку з огірками заливаємо раніше приготованим розчином кімнатної температури так, щоб повністю покрити всі інгредієнти.
Накриваємо банку марлею або дихаючої папером і зав’язуємо ниткою по периметру горлечка. Ставимо огірки в тепле місце без прямих сонячних променів. На другу добу стане помітний процес бродіння: розсіл почне виділяти бульбашки повітря, а огірки стануть міняти колір.
Після закінчення двох або трьох діб варто спробувати розсіл, щоб не допустити закисання. Готові огірки стануть зелено-жовтого кольору, м’якоть всередині має напівпрозорий вигляд. Зупиняємо бродіння і виймаємо огірки з банки.
Розсіл проціджуємо.
Огірки повертаємо в банку і заливаємо процідженим розсолом. Зберігаємо в холодильнику.
Приємного апетиту!
Малосольні огірки в холодильнику Малосольні огірки в холодній воді Малосольні огірки з цукром Малосольні огірки з часником в банку Малосольні огірки з часником і кропом в пакеті Малосольні огірки за добу в банку Малосольні огірки на 3 літрову банку