паска, приготований з додаванням коньяку, має дуже цікавий аромат і довше не черствіє. Щоб алкогольний акцент був вираженим, не ненав’язливим, попередньо замочуємо родзинки в коньяку. М’якоть сухофрукта утримає аромат і коньячну гірчинку, яка на тлі ніжного солодкого тесту буде делікатно контрастувати, але не затьмарить повністю смак випічки. Приготування тіста для такого паски – класичне, опарним способом. Рецепт розрахований для використання як свіжих дріжджів, так і сухих.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Борошно пшеничне – 1 кг
  • Молоко коров’яче – 400 гр.
  • Сухі дріжджі – 11 гр.
  • Сіль – 0.5 ч. л.
  • Масло вершкове – 300 гр.
  • Цукор-пісок – 300 гр.
  • Яєчний жовток – 10 шт.
  • Родзинки – 150 гр.
  • Цукати – 150 гр.
  • Коньяк – 50 гр.
  • Ванілін – 0.5 ч. л.
  • Яєчний білок – 2 шт.
  • Цукрова пудра – 1.5 склянки
  • Кондитерська посипання – 4 ст. л.

Процес приготування:

Почнемо готувати паску з коньяком. Готуємо продукти для приготування паски. Жовтки відділяємо від білків. Масло нарізаємо невеликими шматочками і залишаємо при кімнатній температурі, щоб воно встигло розм’якнути. Родзинки промиваємо в гарячій воді, просушуємо, поміщаємо в невелику миску і заливаємо коньяком. Поки тісто готується, буде достатньо часу, щоб сухофрукт розм’як і увібрав в себе аромат і смак алкоголю. Молоко підігріваємо до теплого стану.

Для приготування опари тепле молоко виливаємо в об’ємну миску і додаємо дріжджі. Віночком розмішуємо суміш, щоб дріжджі повністю розчинилися в рідині. Підсипаємо півсклянки просіяного борошна із загального зазначеної кількості, розмішуємо віночком до однорідності і залишаємо в теплому місці на тридцять-сорок хвилин. За цей час об’єм опари має помітно збільшитися, а на її поверхні проступить піна. Поки опара активується, в окремій ємності розтираємо ложкою розм’якшене вершкове масло з цукровим піском. По одному додаємо жовтки, ретельно вимішуючи після кожного додавання. Кладемо сіль і ванілін, розмішуємо. Борошно просіваємо і половину додаємо в олійно-жовткова масу, розмішуємо до однорідності. Після цього вливаємо в тісто опару, перемішуємо. Додаємо решту борошна і замішуємо м’яке тісто. Затягуємо миску з тістом харчовою плівкою і ставимо в тепле місце на годину – півтора. Після підйому тесту підсипаємо замочений в коньяку ізюм (родзинки не віджимаємо) і цукати, акуратно вимішуємо руками. Залишаємо в теплому місці ще на годину-дві, поки тісто не збільшиться вдвічі.

Готуємо форми для випічки. Спеціальні паперові або силіконові форми не потребують змащування. Форми з іншого матеріалу потрібно змастити невеликою кількістю рослинної олії. Викладаємо тісто у форми, заповнюючи їх не більше, ніж на третину, так як об’єм тіста при випічці ще збільшиться. При викладанні тесту намагаємося зробити так, щоб шматочки цукатів і родзинки були занурені всередину і не лежали на поверхні, оскільки при випічці вони можуть підгоріти і зіпсувати смак паски.

Залишаємо заповнені форми на півгодини – тісто ще трохи збільшиться і заповнить об’єм форми. Духовку розігріваємо до 180 градусів. Паски поміщаємо на решітку і встановлюємо її на середній рівень. Випікаємо протягом 25-35 хвилин, поки вироби помітно не збільшаться в об’ємі, а поверхня не покриється рум’яною скоринкою. Якщо є сумніви в готовності тіста, перевіряємо дерев’яною шпажкою, встромивши її в середину паски. Якщо палички вийшла сухою, паска готова.

Готові паски остуджуємо на решітці. Поки вони остигають, збиваємо білки з цукровою пудрою міксером до утворення густої тягучої маси. Теплі паски покриваємо приготовленої глазур’ю.

Відразу після покриття глазур’ю посипаємо поверхню кондитерської посипкою, щоб вона прилипла і не обсипалася.

Приємного апетиту!

Великодні паски в духовці Великодні паски на яєчних жовтках паски з родзинками Паски з родзинками в духовці паску класичний Тісто для пасок