Таким пловом можна досхочу нагодувати голодного чоловіка незважаючи на те, що пісне блюдо, і м’яса в ньому немає! Весь секрет – у нуті. Ці цінні турецькі горошки містять величезну кількість рослинного білка і клітковини, які разом з овочами і рисом і забезпечують страви таку ситність. Щоб полегшити травлення і скоротити час готування нуту, обов’язково замочуємо його у воді на ніч. Горох набубнявіє, пом’якшиться і вже не дасть тяжкості в шлунку.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Рис білий – 300 гр.
- Цибуля ріпчаста – 1 головка
- Морква – 1 шт.
- Печериці свіжі – 300 гр.
- Нут – 200 гр.
- Часник – 1 головка
- Барбарис – 1 ч. л.
- Сіль – за смаком
- Паприка – 0.5 ч. л.
- Коріандр – 1 ч. л.
- Масло рослинне – 100 мл
- Зелень – для прикраси
Процес приготування:
Рецепт пісного плову з нутом простий у приготуванні! Нут промиваємо, кладемо в глибоку ємність і заливаємо холодною водою – замочуємо на ніч. Це необхідно для того, щоб щільний горох розм’як і швидше приготувався у складі плову.
Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, миємо, обсушуємо і нарізаємо на тонкі півкільця. У казан наливаємо олію в зазначеній кількості, розігріваємо його до гарячої температури. Висипаємо в олія цибулю. Обсмажуємо при помішуванні до красивого золотистого відтінку. Витягаємо цибулю і перекладаємо на тарілку.
Моркву очищаємо від верхньої шкірки, промиваємо, обсушуємо і ріжемо на тонку довгу соломку. В олію, після цибулі викладаємо моркву і також обсмажуємо до м’якості та легкого рум’янцю. Викладаємо з казана на тарілку до цибулі. Окрему обжарку робимо для того, щоб кожен шматочок обжарился, а не тушкувався. При масовому обсмажуванні цього досягти складно.
Далі закладаємо печериці, попередньо промиті, обсушені і нарізані на тонкі пластинки. При необхідності доливаємо ще трохи рослинного масла. Обсмажуємо гриби, поки вони не почнуть випаровувати рідину і рум’янитися.
В цей час зливаємо з нуту воду. Руками зчищаємо верхню шкірку – вона легко сходить завдяки замочуванню.
Додаємо в казан до обсмаженою печерицям підготовлені цибулю з морквою, перемішуємо. Часник промиваємо, обсушуємо, але на часточки не ділимо. Встановлюємо голівку з центру казана в овочі.
Поверх висипаємо підготовлений нут. Далі висипаємо на нього спеції: мелений коріандр, паприку, сіль, барбарис. Рис попередньо ретельно промиваємо до прозорої води і викладаємо зверху на нут зі спеціями. Вирівнюємо рис в плоский шар.
Далі вливаємо гарячу воду в казан. Води повинно бути стільки, щоб вона покрила рис на сантиметр-півтора. Щоб не порушити шар рису, можна лити воду через шумівку, як на фото. Додатково поверх рідини можна додати ще солі при необхідності. Доводимо плов до кипіння і варимо при відкритій кришці, поки не випарується вода з поверхні рису. Коли рис на поверхні залишиться без рідини, закриваємо казан кришкою і доводимо плов до готовності на мінімальному вогні ще двадцять п’ять-тридцять хвилин. Рис повинен стати розсипчастим і м’яким.
Готовий плов перемішуємо і розкладаємо з казана по тарілках, подаємо до столу в гарячому вигляді. Смак страви стане ще кращим і насиченішим, якщо посипати його свіжою зеленню.
Плов без м'яса Плов без моркви Плов без цибулі Плов в мультиварці-скороварці Плов з часником Плов у каструлі Узбецький плов в казані