В приготуванні сливового повидла немає нічого складного. Найважливіше – це вибрати правильне сировина: сливи повинні бути дуже зрілі, м’які. Для подрібнення підготовлених злив найзручніше використовувати занурювальний блендер, в цьому випадку не знадобиться протирати сливову масу через сито, і потрібна однорідна консистенція вийде все одно. Точний час варіння сказати не можна, так як сливи відрізняються за вмістом цукрів та вологи. Орієнтуємося на бажану густоту повидла: коли вона буде досягнута, припиняємо варіння.


Інгредієнти: на 1 л.

  • Слива синя (без кісточок) – 1 кг
  • Цукор-пісок – 700 гр.
  • Вода – 1 склянка

Процес приготування:

Щоб приготувати повидло зі слив в домашніх умовах, сливи ретельно перебираємо і промиваємо. Плоди з дефектами, плодоніжки обов’язково викидаємо. Промитим сливам даємо обсохнути. Розрізаємо кожну сливу навпіл і виймаємо кісточки. Складаємо очищені половинки слив в посуд для варіння варення, заливаємо водою в зазначеній кількості і ставимо на плиту. Доводимо сливову масу до кипени і варимо п’ятнадцять хвилин – за цей час плоди повинні повністю розм’якшитися і втратити форму. Заглибним блендером подрібнюємо сливи в однорідне пюре.

Висипаємо в сливове пюре цукровий пісок, перемішуємо і доводимо до кипіння.

Після закипання починаємо уварювати повидло при середній температурі: воно повинно втратити частку вологи і набрати густоту. Для цього потрібно орієнтовно годину-півтора. Коли стане помітно, що маса стала густіти, заважати починаємо особливо ретельно і часто, так як повидло може легко підгоріти. Можна знизити температуру плити до мінімальної.

Після закінчення зазначеного часу консистенція повидла загусне. У гарячому вигляді готове повидло фасуємо за простерилизованным сухим банкам і закриваємо стерильними кришками.

Даємо банкам охолонути і прибираємо повидло на зберігання в прохолодне темне місце. Через кілька днів повидло ще більше загусне.

Приємного апетиту!

Варення з слив Повидло Повидло зі сливи Сливи на зиму