Щоб плов вийшов розсипчастим, важливо розуміти й дотримуватися кілька моментів. По-перше, необхідно правильно вибрати рис. По-друге, варто відповідально підійти до підготовки крупи перед закладанням її в плов. По-третє, важливо дотримуватися пропорції рису і води, щоб не отримати водянисте блюдо або, навпаки, сухуваті жорсткі зерна. Докладніше розберемо ці моменти нижче.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Рис білий – 1 склянка
  • Вода – 1 – 4 склянки

Процес приготування:

Почнемо готувати пропорції рису і води для розсипчастого плову. Перший момент, на який потрібно звернути увагу – це промивання рису перед приготуванням. Крупу необхідно добре пролити проточною водою до прозорості. Це робиться для того, щоб видалити зайвий крохмаль, що перешкоджає розсипчастості плову. Добре промиті зерна повинні мати злегка «скляний» вид – гладкі і напівпрозорі.

Для плову ідеально підходить довгозерний рис. У ньому спочатку вміст крохмалю не настільки високе, щоб дати в’язкість, тому розсипчастий плов отримати буде легко. Пропорції такого рису і води будуть складати один до двох: одна частина крупи і дві – води.

Дуже зручний варіант для приготування плову – пропарений рис. Його просто знайти в магазині, він недорогий, не деформується при гасінні і його складно зіпсувати. Замочувати його необов’язково, оскільки такий вид рису і так сприйнятливий до вологи і швидко готується. А на одну частину зерен слід брати дві частини рідини.

Круглозерний рис, в цілому, не дуже добре підходить для плову, оскільки багатий крохмалем, зерна його м’які і при готуванні склеюються. Такий рис відмінно підійде для суші і солодких каш, але не для плову. І все ж, якщо говорити про пропорції такого сорту рису з водою, то на одну міру круглозерного рису використовуємо одну частину води. При такому співвідношенні готова крупа не буде занадто вузький.

Басматі – відмінний варіант для плову. Його тонкі довгі зернятка не розварюються, не ламаються, добре тримають форму і дають плову розсипчасту пухнасту текстуру. Такий рис можна перед приготуванням замочити на кілька годин – це скоротить час приготування плову. На одну частину замоченого рису беремо одну частину води. Якщо ж зерна не замочували, то на одну міру басматі використовуємо півтори заходи рідини.

Якщо ви любите експериментувати і є прихильником здорового харчування, то бурий рис може скласти відмінну альтернативу іншим його менш корисним сортам. У бурому рисі більше клітковини і вітамінів, крім цього, такий рис ніколи не дат в’язкості в плові. Зерна бурого рису досить щільні і довго готуються, тому перед приготуванням плову рекомендується їх замочувати на кілька годин. Рис насититься вологою, розм’якшиться, і плов приготується набагато швидше. На одну частину замоченого бурого рису беремо три частини води.

Чорний або дикий рис – ще один цікавий вид злака, який не дуже часто використовується в нашому меню. Однак варто знати, що така крупа відрізняється великим вмістом вітамінів групи B, особливо багата клітковиною і дуже приємна на смак. Плов з таким рисом навряд чи можна розглядати як традиційний варіант, але таке блюдо також має право на існування. Це і меню різноманітить, і значну поживну користь принесе. Перед приготуванням плову на диким рисі обов’язково ретельно миємо зерна, замочуємо їх в холодній воді на ніч, після чого додаємо в миску з водою у співвідношенні один до чотирьох.

Приємного апетиту!

Пісний плов Пісний плов з грибами Плов без м'яса Плов без цибулі Плов з круглозерним рисом Співвідношення рису і води для плову в мультиварці