Сирна паска з желатином без випічки обов’язково вийде! Традиційно в сирну паску додають досить велика кількість вершкового масла – воно впливає не тільки на смак, але, головним чином, формує щільну і стійку консистенцію готового десерту. Однак, і калорійність великодня у цьому разі висока. Пропонуємо альтернативу – додавання желатину. Він забезпечити десерту застигання, але не додасть зайвих калорій. А це оцінять ті, хто стежить за живленням.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Сир – 600 гр.
- Вершки 10% або Вершки 20% – 1 склянка
- Цукор-пісок – 1 склянка
- Желатин харчовий – 1 ст. л.
- Ванільний цукор – 1 ч. л.
- Кокосова стружка – 1 жменя
- Ізюм – 0.66 ст.
- Курага – 0.66 ст.
Процес приготування:
Готувати сирну паску з желатином без випічки просто! Родзинки і курагу ретельно промиваємо і заливаємо теплою водою для розм’якшення. Желатин висипаємо в невелику ємність і заливаємо половиною склянки холодної води. Залишаємо на десять-п’ятнадцять хвилин для набухання.
Сир використовуємо з жирністю не менше 9%. Щоб забезпечити десерту ніжну однорідну текстуру, сир протираємо через дрібне сито. Як варіант, можна також пропустити продукт через м’ясорубку з дрібною решіткою або пробити заглибним блендером.
В процесі обробки сиру підливаємо вершки і додаємо цукровий пісок, а також ванільний цукор.
Міксером або блендером добре опрацьовуємо сирну масу з вершками і цукром, щоб вийшов майже крем.
З сухофруктів зливаємо воду і обсушуємо їх на рушник. Якщо курага занадто велика, ріжемо її на кубики. достатнього вологи.
Висипаємо підготовлені сухофрукти в сирну масу. Слідом додаємо кокосову стружку. Перемішуємо всі разом, щоб добавки рівномірно розподілені по всьому об’єму маси.
Посуд з замоченим желатином ставимо на водяну баню і нагріваємо на плиті. Помішуємо желатин – він поступово буде розчинятися і утворювати рідина. Як тільки він повністю розчиниться, знімаємо його з плити.
Вливаємо тонким струмком розтоплений желатин в сирну масу. Одночасно працюємо міксером – це забезпечить і рівномірне розподілення желатину, і посприяє легкості.
Після введення всього желатину продовжуємо збивати сирну масу ще пару хвилин. Суміш почне густіти. Коли загусне і стане важко збивати, роботу міксером припиняємо.
Скріплюємо частини пасочніци.
Пасочницу вистилаємо марлею, складеною в два шари. Заповнюємо її приготовленої сирною масою.
Вирівнюємо, краї марлі загортаємо наверх, покриваючи сир. Накриваємо кришкою і встановлюємо зверху вантаж. Це може бути, наприклад, банку з водою. Прибираємо конструкцію в холодильник на дванадцять годин.
Після закінчення зазначеного часу знімаємо вантаж, краї марлі розгортаємо і акуратно перевертаємо сирну паску на блюдо.
Поверхню можна додатково прикрасити цукатами. Десерт можна подавати.
Смачного!