Груша – приголомшливо смачний і корисний фрукт, до складу якого входить безліч вітамінів і мінералів, ефірні масла і біологічно активні речовини. Вживання груші в раціоні підвищує захисні сили організму і допомагає імунітету у зимово-весняний період. Варення з груші – один з варіантів заготовки на зиму, який дає нам можливість насолодитися смаком груші не тільки влітку, але й взимку. Пропонуємо вам рецепт ароматного варення з груші з додаванням лимона, який надає заготовці приголомшливий цитрусовий аромат і приємну кислинку.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Груша – 1,5 кг
- Вода – 200 мл
- Цукор-пісок – 800 гр.
- Лимон – 1 шт.
Процес приготування:
Готувати варення з груш без шкірки на зиму просто! Тверді стиглі груші промиваємо в проточній воді, викладаємо на кухонний рушник і даємо обсохнути від води.
За допомогою овочечистки з груш знімаємо шкірку.
Груші розрізаємо навпіл, видаляємо серцевину і плодоніжки, після чого нарізаємо тонкими скибочками груші і викладаємо в емальований таз.
Займемося приготуванням сиропу: в глибоку каструлю наливаємо воду і насипаємо половину зазначеної норми цукру (цукор ви можете регулювати на свій смак, якщо груші солодкі – кількість цукру можна зменшити), перемішуємо і ставимо на повільний вогонь. Помішуючи, нагріваємо масу до повного розчинення цукру. Потім додаємо в сироп другу половину, перемішуємо і знову нагріваємо до повного його розчинення. Потім сироп проварюємо 5-7 хвилин і знімаємо з вогню.
Підготовлені груші заливаємо гарячим сиропом і ставимо на плиту. На повільному вогні доводимо варення до кипіння, знімаємо піну, яка утворилася і, помішуючи, варимо варення 15-20 хвилин. Знімаємо варення з вогню і даємо йому охолонути протягом 1,5-2 годин. За цей час груші добре просочаться цукровим сиропом. Потім знову ставимо варення на вогонь, доводимо до кипіння, проварюємо 20 хвилин, і даємо охолонути 1,5-2 години.
Поставивши варення провариваться в третій раз, додаємо в нього нарізану дрібними кубиками лимон, перемішуємо і доводимо до кипіння. Варення проварюємо протягом 20-30 хвилин.
Готове гаряче варення розкладаємо по попередньо простерилизованным банкам, щільно укупориваем прокип’яченими кришками і перевертаємо банки догори дном. Варення залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі, після чого прибираємо на зберігання в темне прохолодне місце.
Варення Варення з груш з лимоном Варення з груш на зиму Королівське варення з абрикосів