Варення з садової вікторії – це приголомшливе солодке, ароматне, яскраво-червоне ласощі, перед ароматом якого не встоїть ніхто. Вікторія в своєму складі містить природний пектин, тому варення з неї завжди виходить густим, особливе якщо не пошкодувати цукор. Але на приготуванні такого делікатесу не варто економити!


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Суниця Вікторія – 1,5 кг
  • Цукор-пісок – 1,2 кг

Процес приготування:

Готувати варення з садової вікторії просто! Стиглі і міцні ягоди вікторії по можливості краще всього зібрати за 1-2 години до приготування варення, щоб ягода була свіжою. Ягоди промиваємо під струменем прохолодної проточної води, видаляємо плодоніжки.

Варення можна варити у місткості з товстим дном: під час приготування цукровий сироп не буде пригорати до дна, а час варіння значно скорочується. Ягоди вікторії викладаємо в сотейник з товстим дном і засипаємо цукром. Перемішуємо ягоди ложкою і залишаємо на 1-1,5 години, щоб вони пустили сік, а цукор трохи розчинився.

Через півтори години стає видно, що вікторія пустила сік і готова до приготування.

Ставимо сотейник на середній вогонь, доводимо ягоди до кипіння. Після закипання ложкою знімаємо піну, що утворилася, зменшуємо на повільний вогонь і варимо варення 30 хвилин, не забуваючи періодично помішувати, щоб варення кипіло рівномірно. За цей час промиваємо банки питною содою, ставимо в духову шафу шийкою вниз і стерилізуємо 7-10 хвилин при температурі 110-120 градусів.

Готове гаряче варення розкладаємо по банках, не докладаючи до краю банки 1-1,5 см, щільно закриваємо кришкою і залишаємо варення остигати при кімнатній температурі.

Готове варення після повного охолодження можна дегустувати. Інші ж баночки з варенням прибираємо на зберігання в темне прохолодне місце, де вона може зберігатися протягом кількох місяців і не втратить свої смакові якості і яскравий насичений колір.

Варення Варення з вікторії Варення з суниці