Не багато хто з нас відрізнять звичайну полуницю від вікторії. Вікторія – це ягода, схожа на полуницю, але при розрізі начинка у неї червона і соковита. Ягода має насичений аромат і володіє незвичайним солодким смаком. Варення з неї виходить дуже ароматним і має яскравий червоний колір. Сьогодні ми з вами приготуємо варення з вікторії з желатином. Воно має густу консистенцію, завдяки чому виступає відмінною начинкою для випічки. Отже, приступимо!


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Суниця Вікторія – 500 гр.
  • Цукор-пісок – 300 гр.
  • Желатин харчовий – 10 гр.
  • М’ята сушена – 1 шт.

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування варення з вікторії з желатином? Ягоди вікторії промиваємо в друшляку під струменем холодної води, залишаємо ягоди на 5-10 хвилин, щоб стекла вода. Потім видаляємо у ягоди чашолистки і кладемо в каструлю з товстим дном.

Ягоди засипаємо цукром, перемішуємо і ставимо каструлю на повільний вогонь. При нагріванні цукор почне танути, вікторія пустить сік. В утворену рідину кладемо гілочку м’яти. Доводимо масу до кипіння, не забуваючи увесь час помішувати, щоб сироп не пригорав до дна. Після того, як варення закипіло, знімаємо зверху утворилася пінку і проварюємо варення 5 хвилин.

Каструлю з варенням знімаємо з вогню, виймаємо гілочку м’яти і даємо варенню трохи охолонути.

Пробиваємо трохи остигле варення заглибним блендером до пюреобразного стану і знову ставимо каструлю на вогонь. Варимо варення 10-12 хвилин.

Тим часом у невелику миску насипаємо желатин, заливаємо його невеликою кількістю теплої води, перемішуємо, щоб не було грудочок, і залишаємо желатин набухати.

Варення знімаємо з вогню, починаємо перемішувати ложкою і вводити набряклий желатин. Варення необхідно вимішати, щоб желатин рівномірно розподілився по всій масі. Знову ставимо варення на вогонь, варимо ще 5-7 хвилин. Невелика кількість варення наливаємо у піалу для дегустації, решта гаряче варення розливаємо по стерилізованим банкам, закриваємо прокип’яченими кришками і залишаємо при кімнатній температурі до повного охолодження. Готове остигле варення набуває густу консистенцію і насичений червоний колір. Для зберігання баночки з варенням прибираємо в темне прохолодне місце, де варення може зберігатися всю зиму.

Варення Варення з вікторії Варення з суниці