В’ялені помідори – це смачний делікатес, який зажадає від вас багато часу і старань. Зате ваші старання сповна винагородиться, коли ви відкриєте баночку таких помідор, покладіть їх на хрусткий тост з вершковим сиром, додасте на томати листочок базиліка і збризніть декількома краплями ароматного масла, в якому зберігалися помідори. Це просто чудово!


Інгредієнти: на 0.5 л.

  • Помідори свіжі – 1,5 кг
  • Масло рослинне – 150 мл
  • Масло оливкова – 100 мл
  • Сіль – 1,5 ст. л.
  • Розмарин сушений – 2 щіпки
  • Чебрець свіжий – 1 щіпка
  • Прованські трави – 1 щіпка
  • Часник – 3 зуб.
  • Бальзамічний оцет – 2 ст. л.
  • Перець червоний мелений – на кінчику ножа

Процес приготування:

Для приготування в’ялених помідорів по-італійськи необхідно вибирати стиглі і тверді томати з сухуватою м’ясистою начинкою. Такі сорти помідорів добре піддаються сушці і не виділяють багато соку. Помідори промиваємо під струменем теплої проточної води, викладаємо на рушник і залишаємо на 10-15 хвилин, щоб вони обсохнули.

Помідори ріжемо навпіл, видаляємо плодоніжки. Якщо м’якоть у помідорів водяниста – видаляємо її за допомогою чайної ложки, щоб вона не давала зайву вологу помідорів, так як вона збільшить час сушіння помідорів.

Нарізані помідори викладаємо на тарілку розрізом вгору, солимо і залишаємо на 30-40 хвилин.

Після того, як помідори виділили сік, викладаємо їх на паперовий рушник розрізом вниз і залишаємо на 2-3 години, щоб прибрати зайвий сік.

Розкладаємо половинки помідорів в піддони електросушарки так, щоб між ними були невеликі проміжки для циркуляції повітря.

На сушарці виставляємо режим сушіння овочів, якщо у вас є регулювання температури – виставляємо 70 градусів. Закриваємо кришку і натискаємо кнопку «Старт». Через кожні 1-2 години необхідно буде змінювати рівні сушарки місцями: нижні ставимо наверх, верхні спускаємо вниз, щоб помідори на різних рівнях однаково просушилися.

через 12 годин безперервної роботи сушарки помідори не повинні виділяти вологу при натисканні і не повинні ламатися. Помідори повністю готові.

У сотейнику змішати рослинне і оливкове масло (за бажанням можна використовувати тільки оливкове масло), ставимо на вогонь і нагріваємо до гарячого стану, але не кип’ятимо. У гаряче масло додаємо спеції, перемішуємо, накриваємо кришкою і залишаємо остигати до кімнатної температури.

Банки для закрутки томатів промиваємо питною содою, додаємо в кожну банку 1-2 столові ложки проточної води і ставимо в мікрохвильову піч на 1-2 хвилини для стерилізації. Після того, як банки трохи охолонуть, на дно кладемо кілька пластинок часнику, потім щільно укладаємо в’ялені помідори, в кожну банку додаємо пару щіпок солі, гострий перець і бальзамічний оцет. Заливаємо в кожну банку тепле ароматизоване масло і щільно закриваємо прокип’яченими кришками.

Готові в’ялені помідори зберігаємо в холодильнику. Через пару днів в’ялені помідори просочаться ароматом прованських трав і спецій, і їх можна буде дегустувати. Приємного апетиту!

В'ялені помідори В'ялені помідори в електросушарці В'ялені помідори в оливковій олії В'ялені помідори в олії В'ялені помідори в сушарці Гостра закуска з помідорів