В’ялені помідори – це приголомшливий делікатес родом з Італії. Так, як в наших широтах погода не дозволяє сушити помідори під сонцем, ми будемо робити це в духовій шафі. Кілька годин кропіткої роботи і на вашому столі будуть готові в’ялені помідори з прованськими травами і часником. З в’яленими томатами можна приготувати різноманітні страви: починаючи від брускетті з моцарелою і базиліком, піци або хліба, закінчуючи різотто або пастою і в’яленими томатами. Давайте починати!


Інгредієнти: на 0.5 л.

  • Помідори свіжі – 2 кг
  • Масло оливкове – 300 – 400 мл
  • Сіль – 2 – 3 ч. л.
  • Перець чорний мелений – 0.5 ч. л.
  • Прованські трави – 2 – 3 ч. л.
  • Часник – 3 – 4 зуб.

Процес приготування:

Готувати в’ялені помідори у домашніх умовах легко! Для приготування в’ялених помідорів необхідно вибрати сорт помідорів, який має сухий і м’ясистою серцевиною. Якщо серцевина в помідорах соковита – необхідно видалити її, розрізавши помідор навпіл і чайною ложкою дістати насіння. Помідори добре промиваємо під струменем проточної холодної води і викладаємо на рушник, щоб вони висохли.

Кожен помідор розрізаємо вздовж навпіл і викладаємо на застелений пергаментом деко розрізом вгору.

Половинки помідорів солимо, перчимо та посипаємо невеликою кількістю спецій. Інші спеції додамо в банку, коли будемо закривати їх. За бажанням помідори можна посипати нарізаною на шматочки часником. Духова шафа включаємо на 90-100 градусів і ставимо в неї деко з помідорами. Сушимо помідори при низькій температурі 4-7 годин, все залежить від розміру і сорту помідорів, а також вашого духової шафи.

Готові в’ялені помідори значно зменшуватися в розмірах, при натисканні не будуть виділяти вологу. Виймаємо їх з духовки і залишаємо остигати.

Після того, як помідори повністю охололи, складаємо їх в стерилізовані баночки. Оливкова олія наливаємо в невеликий сотейник, додаємо в нього прованські трави і нагріваємо, але не кип’ятимо. Гаряче оливкову олію додаємо в баночки так, щоб вона повністю покрила в’ялені томати. Щільно закриваємо кришку і залишаємо баночки з в’яленими помідорами остигати при кімнатній температурі. Далі прибираємо баночки на зберігання в холодильник.

Через кілька днів в’ялені помідори напитаются оливковою олією і спеціями і будуть повністю готові до дегустації. Приємного апетиту!

В'ялені помідори В'ялені помідори в банках В'ялені помідори в олії В'ялені помідори з олією і часником В'ялені помідори з прованськими травами В'ялені помідори на зиму