Чудова домашня випічка. Здобне м’яке тісто, повітряне, пористе і ароматне, а всередині – соковите повидло. Ця комбінація припаде до смаку усій родині, а особливо рогалики подобаються дітям. Для приготування дріжджового тіста доведеться виділити час: як для замісу, так і для расстойки. Такий процес не терпить суєти. А формування самих рогаликів також вимагає обережності. Якщо ви любите працювати з тестом і радувати своїх домашніх смачною випічкою, цей рецепт точно не варто відкладати.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Борошно пшеничне – 500 гр.
- Сухі дріжджі – 10 гр.
- Масло вершкове – 50 гр.
- Молоко коров’яче – 250 мл
- Сіль – 1 щіпка
- Цукор-пісок – 70 гр.
- Ванільний цукор – 1 ст. л.
- Яйце – 1 шт.
- Повидло (для начинки) – за смаком
- Цукрова пудра – для посипання
- Масло рослинне – для змазування
Процес приготування:
Приготування здобних рогаликів з повидлом на дріжджах починаємо з опари. Вливаємо Молоко в миску і нагріваємо його температури тридцять п’ять – сорок градусів. Всипаємо в тепле молоко сухі дріжджі, половину цукрового піску із загальної кількості і третину всього обсягу борошна. Віночком або міксером на низьких обертах змішуємо всі разом до однорідності. Отриману масу залишаємо на п’ятнадцять-двадцять хвилин для активації дріжджів. Опара повинна злегка збільшитися в обсязі і покритися пухирями.
Після того, як опара підросте, розбиваємо в неї яйце, додаємо дрібку солі і залишився кількість цукру. Також додаємо ванільний цукор і порізане на маленькі шматочки м’яке вершкове масло. Змішуємо всі разом. Борошно просіваємо через дрібне сито і поступово порціями підсипаємо в замішану дріжджову масу. Замішуємо тісто спочатку ложкою, потім переходимо на роботу руками. Місимо масу до гладкості протягом п’яти-семи хвилин. Готове тісто повинно вийти середнім по ступені пружності: не занадто м’яким, але і не крутим. Скачуємо його в кулю, покласти в миску, затягуємо харчовою плівкою і ставимо в тепле місце на расстойку. Через півтори години тісто збільшиться в кілька разів у обсязі. Обминаємо його і далі залишаємо в теплі.
Приблизно через годину тісто знову виросте в об’ємі – тепер маса готова до оброблення.
Виймаємо тісто з миски і поміщаємо його на робочу поверхню, змащену рослинним маслом. Придавлюємо масу на корж і розкочуємо качалкою в круглий пласт товщиною в шість-сім міліметрів. Розрізаємо пласт на шість акуратних секторів. Дуже зручно для цього використовувати ніж для піци. На кожну частину викладаємо густе повидло і акуратно розподіляємо його по трикутнику, відступаючи від країв. Тепер звертаємо рогалик, підвертаючих зовнішню широку частину нагору всередину, у напрямку до внутрішньої вузької частини. Аналогічно формуємо рогалики з усіх сегментів тесту.
Деко змащуємо невеликою кількістю рослинного масла або застеляємо промасленим пергаментом. Сформовані рогалики викладаємо на деко на відстані один від одного. Залишаємо їх постояти десять-п’ятнадцять хвилин перед випічкою, щоб вироби злегка підросли.
Духовку в цей час розігріваємо до 185 градусів. Ставимо деко з підготовленими рогаликами на середній рівень і випікаємо протягом двадцяти – двадцяти п’яти хвилин. Поверхню до кінця випічки повинна помітно зарум’янитися. Дістаємо готову випічку з духовки і посипаємо цукровою пудрою через ситечко.
З допомогою плоскої лопатки переміщуємо рогалики з дека на сервірувальну тарілку. Подаємо до столу теплими або остиглими.
Приємного апетиту!
Рогалики