Японська айва, або хеномелес, є гібридом яблука і груші, і в свіжому вигляді її не вживають за терпкості і сухості, але з цього екзотичного плоду готують чудові десерти: варення, желе, джеми і цукати. Приготування желе з такої айви має деякі особливості: готують айву, тільки нарізавши шматочками, шкірку не видаляють і додають цукор, як консервант і желюючий інгредієнт.
Інгредієнти: на 2 л.
- Айва (очищена) – 1 кг
- желюючий Цукор – 500 гр.
- Вода – 700 мл
- Лимонний сік – 1 ч. л.
Процес приготування:
Готувати саме смачне желе з айви японської на зиму легко! Плоди айви промийте проточною водою і витріть насухо серветками.
Потім айву розріжте на четвертинки і видалити плодоніжки і насіння, залишивши коробочки. Шматочки айви наріжте тонкими пластинками.
Айву перекладіть в посуд для варіння варення, налийте до неї вказане в рецепті кількість чистої води і ложечку соку лимона. На великому вогні айву доведіть до кипіння і потім тушкуйте протягом 1 години на маленькому вогні і під прикритою кришкою. За цей час айва розвариться і стане м’якою.
Зварену айву перекладіть на сито або друшляк і можете застелити їх складеної вдвічі марлею. Айву залиште на друшляку на 2 години як мінімум, щоб стік чистий сік. Віджимати айву не треба, інакше желе не буде прозорим.
Через 2 години виміряйте обсяг отриманого соку з айви, адже розрахунок цукру для айвового желе йде на його кількість.
перелийте Сік в каструлю, насипте до нього желюючий цукор (на 1 літр соку 500 г цукру), перемішайте і поваріть протягом 3 хвилин від початку кипіння.
Заздалегідь стерилізуйте гарячим способом невеликі баночки і прокип’ятіть кришки. Гаряче желе з хеномелесу розлийте по банках і відразу герметично закупорьте металевими кришками, щоб желе не втратило свій аромат. Баночки остудіть, і перенесіть в місце зберігання.
Смачних і вдалих заготовок!
Варенье Джеми Желе на зиму