Желе з жовтої сливи без кісточок на зиму – це один з варіантів заготовки слив на зиму. Для приготування желе необхідно вибрати стиглі плоди. Якщо вони будуть м’які – у процесі варіння вони розваряться в пюре, а якщо тверді – в желе залишаться шматочки сливи. Кількість цукру ви регулюєте на ваш смак в залежності від смаку злив. Якщо сливи не дуже соковиті – на початку приготування модно додати в масу воду, щоб консистенція була більш рідкою.


Інгредієнти: на 1 л.

  • жовта Слива – 1 кг
  • Цукор-пісок – 350 – 400 гр.
  • Желатин харчовий – 1 ст. л.

Процес приготування:

Для приготування желе з жовтої сливи без кісточок на зиму відбираємо стиглі сливи, у яких кісточка добре відділяється. Промиваємо під проточною водою і викладаємо на кухонний рушник, щоб вони висохли від води.

Потім сливи за допомогою гострого ножа розрізаємо навпіл і видаляємо кісточки. Викладаємо сливи в каструлю або емальований таз і засипаємо цукром. Перемішуємо інгредієнти і залишаємо на кілька годин, а краще на ніч, щоб сливи пустили сік.

Після закінчення часу ємність зі сливами ставимо на середній вогонь і часто помішуючи, доводимо масу до кипіння. Зменшуємо вогонь і варимо сливи 40-45 хвилин. Після чого кілька столових ложок сливового сиропу наливаємо в піалу і даємо йому трохи охолонути. Поле чого насипаємо в нього желатин, перемішуємо і залишаємо набухати.

Баночки для заготівлі промиваємо питною содою, ретельно выполаскиваем проточною водою і ставимо в холодну духовку на решітку шийкою вниз. Духовку розігріваємо до 110-120 градусів і стерилізуємо банки 7-10 хвилин. Простерилізовані банки виймаємо з духовки на решітку або підставку і даємо їм трохи охолонути.

Після того, як варення проварилося, слива виділила достатньо соку і трохи уварилась. Знімаємо його з вогню і додаємо набряклий желатин. Добре перемішуємо вміст ємності для розчинення желатину та розподілу по всій масі.

Готове гаряче желе розкладаємо по банках, щільно закорковуємо прокип’яченими кришками і перевертаємо банки догори дном. Перевіряємо герметичність і залишаємо желе остигати при кімнатній температурі. Після того, як желе досягло кімнатної температури, прибираємо його на зберігання в холодне місце, це може бути холодильник або льох.

Варення з жовтої сливи Желе зі слив без кісточок на зиму Желе із слив на зиму Сливи на зиму