Використовувати соковитискач для приготування томатної пасти – відмінна ідея. Цей прилад успішно відокремить макуха від соку і дозволить уникнути процесу перетирання томатної маси через сито. Але є додатковий момент – необхідність тривалого уварювання, оскільки потрібно випарувати більшу частину вологи з вичавленого соку.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Помідори свіжі – 9 кг
  • Сіль велика – 2 ст. л.

Процес приготування:

Готувати томатну пасту через соковижималку на зиму легко! Помідори миємо проточною водою, обсушуємо і нарізаємо на дольки, попутно вирізаючи кінчиком ножа сліди від плодоніжок. Якщо є дефектні ділянки, їх теж видаляємо. Складаємо шматочки помідорів у велику каструлю, трохи мнемо товкачиком чи лопаткою і ставимо на плиту. Нагріваємо томати до кипіння і варимо тридцять хвилин до їх розм’якшення. Знімаємо каструлю з плити і даємо томатній масі охолонути до теплого стану, щоб було зручніше працювати з соковижималкою.

Пропускаємо помідорну масу через соковижималку. Якщо прилад потужний і залишає після себе практично сухий макуха, то досить пропустити томати один раз. Якщо макуха залишається мокрим, необхідно віджимати його ще пару разів. Одержаний макуху для пасти далі не використовується, але його можна утилізувати в приготуванні інших страв.

А вичавлений томатний сік поміщаємо в каструлю з товстими стінками і ставимо на плиту. Доводимо його до кипіння і уварюють при середній температурі протягом півтора годин. Важливо періодично помішувати сік, щоб уникнути пригорання.

Коли томатна паста помітно загусне, ближче до кінця варіння, додаємо сіль і варимо ще десять-п’ятнадцять хвилин. Обов’язково заважаємо масу, піднімаючи нижній шар наверх, оскільки на цьому етапі паста легко пригорає.

Банки і кришки для томатної пасти попередньо моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким звичним способом – з допомогою духовки, мікрохвильові печі, пари та ін даємо Банкам самостійно обсохнути. Розкладаємо гарячу томатну пасту за сухою стерильною тарі і відразу закручуємо кришками. Перевертаємо заготовки догори дном і закутуємо теплою ковдрою до повного охолодження. Остиглу томатну пасту прибираємо на зберігання в темне прохолодне місце.

Приємного апетиту!

Томатна паста без оцту на зиму Томатна паста без стерилізації на зиму Томатна паста в домашніх умовах