Томатна паста повинні бути у кожної господині. Цей універсальний соус зробить будь-яке блюдо смачніше. Томатна кислинка відмінно відтіняє смак м’ясних продуктів, прикрашає борщ, незамінна в піцах і для спагетті. Варіацій приготування пасти безліч, в даному рецепті докладно зупинимося на сирому методі: тривалий уварювання томатного пюре не потрібно. Але перед приготуванням пасти потрібно видалити з м’якоті помідорів сік – тоді соус вийде густий і насичений.


Інгредієнти: на 2.5 л.

  • Помідори свіжі – 5 кг
  • Сіль велика – 1 ст. л.
  • Лимонний сік – 1 ст. л.
  • Цукор-пісок – 0.5 ст. л.

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування томатної пасти без варіння на зиму? Помідори ретельно миємо проточною водою і обсушуємо. Надрізаємо кожен плід кінчиком ножа хрест-навхрест, як на фото.

Поміщаємо надрізані томати в глибоку миску або каструлю і заливаємо крутим окропом так, щоб їх покрити. Прогріваємо помідори п’ять хвилин, потім воду зливаємо. Під дією окропу томатна шкірка в місцях надрізів почне відшаровуватися. З допомогою ножа піддягаємо шкірку і знімаємо її з усіх плодів – відходить вона досить легко.

Наступний етап – видалення соковитого вмісту. Важливо позбавитися від зайвої рідини в томатах і залишити лише щільну м’ясисту м’якоть. Можна нарізати помідори поперек на кружки товщиною близько одного сантиметра і далі з допомогою кінчика ножа виштовхнути насіння з соком. Як варіант, просто розрізаємо кожен плід на дві частини і отримуємо чайною ложкою соковите вміст. У будь-якому випадку віддалену серцевину не викидаємо: з неї можна приготувати свіжий сік, додати в борщ і т. д.

Звільнену від соку м’якоть поміщаємо в блендер і подрібнюємо до гомогенного стану пюре.

Отримане пюре виливаємо на складену в кілька шарів чисту марлю і підвішуємо. Залишаємо на шість годин, щоб зайвий сік міг стекти, і пюре стало ще густіше. Зручно залишати пюре процеживаться на ніч, а вранці приступати до продовження готування.

Отримане густе пюре змішуємо з вказаною кількістю солі, цукру і лимонного соку. Банки для фасування пасти моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким звичним способом. Так само чинимо і з кришками. Тарі даємо повністю обсохнути. Томатну пасту розкладаємо по підготовленим банкам і прикривають кришками. Ставимо банки з пастою на стерилізацію. Для тари обсягом половину літра час обробки складе десять хвилин. Після стерилізації банки акуратно дістаємо і закатуємо кришками. Перевертаємо закачування догори дном і закутуємо теплою ковдрою. Після повного охолодження прибираємо томатну пасту в прохолодне темне місце на зберігання.

Приємного апетиту!

Томатна паста без стерилізації на зиму Томатна паста в домашніх умовах