Рецепт густого варення з чорної смородини з цілими ягодами на зиму володіє дивовижними корисними властивостями, які змусять вас відчувати себе набагато бадьоріше. Таке варення відрізняється не тільки насиченим смаком, але і безліччю вітамінів. Воно стане незамінним блюдом взимку.


Інгредієнти: на 1.5 л.

  • Цукор-пісок – 950 гр.
  • чорна Смородина – 900 гр.
  • Вода – 450 мл

Процес приготування:

Почнемо готувати густе варення з чорної смородини з цілими ягодами на зиму. Для варення ви можете використовувати як червону, так і чорну смородину. Однак саме корисне варення виходить з чорної смородини. Вибирати ягоди потрібно дуже уважно. Обов’язково перевірте запах ягід. Обробка смородини займе у вас досить багато часу. Для початку переберіть ягоди. Приберіть зіпсовані та пошкоджені плоди. Їх не варто використовувати в приготуванні.

Пересипте смородину в тарілку або невелику каструлю. Залийте ягоди водою. На поверхню спливе різне сміття, який міг знаходитися серед плодів. Ви можете прибрати його з допомогою шматочка чистої ганчірки. Поміняйте воду. Залиште в ній смородину приблизно на 20-25 хвилин. Коли час вийде, промийте ягоди кілька разів.

Розстеліть на столі паперові рушники. Висипте на них смородину. Рушники вберуть в себе всю вологу, що знаходиться на поверхні плодів.

Тепер нам необхідно приготувати цукровий сироп. Для цього ми будемо використовувати цукровий пісок і воду. Наповніть каструлю холодною водою. Перенесіть її на плиту.

Дочекайтеся, коли вода закипить. Починайте поступово додавати цукровий пісок. Краще всього зробити це в кілька етапів.

Постійно перемішуйте сироп. Так цукровий пісок буде швидше розчинятися. Якщо ви боїтеся, що варення не зможе дотриматися до зими, додайте в розчин трохи лимонної кислоти. Ваше варення точно не зіпсується.

Поступово починайте додавати в сироп ягоди смородини. Перемішайте варення. Коли воно закипить, вимкніть вогонь. Залиште варення настоюватися приблизно на 2 години.

Коли час вийде, знову поставте його на плиту. Коли варення закипить, зменшіть вогонь і варіть протягом 5 хвилин. На поверхні варення буде періодично з’являтися пінка. Її потрібно прибирати з допомогою дерев’яної лопатки, що використовуються виключно для варіння. Якщо ви хочете зберегти цілісність ягід, не перемішуючи ложкою варення.

Знову залиште настоюватися протягом 2 годин. Потім поваріть варення протягом 5 хвилин і остаточно приберіть його з плити.

Приступаємо до стерилізації банок. Для початку вам доведеться промити їх. Використовуйте в цьому процесі харчову соду або миючий засіб.

Наповніть каструлю невеликою кількістю води і поставте її на вогонь. Коли вода закипить, обшпарте кришки окропом. Подальшу стерилізацію ми будемо проводити за допомогою пари. Для цього ви можете використовувати чайник або звичайну каструлю. Головне, щоб пар наповнював банки.

Після цього перенесіть їх не рушник і залиште сохнути.

Наповніть банки варенням. Закрутіть кришку. Слідкуйте за тим, щоб на склі не з’являлися тріщини. Якщо ж таке станеться, поміняйте ємність.

Переверніть банки і поставте їх на рушник, який потрібно заздалегідь розстелити на столі. Загорніть їх у плед або невелике ковдру. Коли банки повністю охолонуть, перенесіть їх в прохолодне й сухе місце.

Варення готове. Вона стане чудовим доповненням до чаю і скрасить холодний зимовий вечір. Один раз спробувавши це варення, ви точно вирішите приготувати його знову. Приємного апетиту!

Варення Варення з чорної смородини Варення з чорної смородини склянками