Багато хто сприймають хашламу, як вид супу. Однак, це не зовсім так. Блюдо складається з тушкованого м’яса і овочів з невеликою кількістю бульйону. Це соковите ситна страва, яка замінить і перше, і друге. Подаємо хашламу з вареною картоплею і обов’язково з великою кількістю зелені.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Баранина – 1 кг
- Болгарський перець солодкий – 2 шт.
- Помідори свіжі – 3 шт.
- Цибуля ріпчаста – 1 головка
- Морква – 1 шт.
- Баклажан – 1 шт.
- Картопля – 6 шт.
- Часник – 4 зуб.
- Базилік свіжий – 1 пучок
- Кінза – 1 пучок
- Кріп – 1 пучок
- Петрушка – 1 пучок
- Цибуля зелена – 1 пучок
- Перець чорний мелений – за смаком
- Паприка мелена – на смак
- Перець червоний мелений – за смаком
- Сіль – за смаком
- Пиво – 300 мл
Процес приготування:
Як приготувати хашламу по-вірменськи з баранини з картоплею? Для приготування хашлама використовуємо каструлю або казан з товстим дном. Помідори промиваємо, обсушуємо і ріжемо поперечним гуртками середньої товщини. Викладаємо нарізані томати на дно каструлі першим шаром. Масло додавати не потрібно. Злегка солимо помідори.
Баранину обсушуємо і ріжемо впоперек волокон на невеликі шматочки. Дуже добре підходять для хашлама реберця молодого баранчика – їх рубаємо на відрізки по п’ять-сім сантиметрів. Моркву очищаємо, промиваємо та нарізаємо кружечками завтовшки в два міліметри. Ріпчасту цибулю звільняємо від лушпиння і ріжемо тонкими кільцями. На помідори викладаємо рівним шаром підготовлену баранину, злегка посипаємо сіллю і чорним меленим перцем. Поверх розподіляємо кільця цибулі і гуртки моркви.
Болгарський перець очистити від плодоніжки і насіння, промиваємо та нарізаємо на великі шматки. Баклажан промиваємо, обсушуємо і ріжемо на кружечки товщиною сім-вісім міліметрів. Часник (2 зубки) очищаємо від лушпиння і ріжемо тонкими слайсами. Укладаємо в каструлю шар баклажанів, потім часник, після – шматки перців.
Поверх перців насипаємо сіль за смаком, паприку і червоний гострий перець.
Вливаємо в каструлю пиво. Звичайно, замість нього можна використовувати і просто воду. Пиво дає гарний колір і цікавий смак бульйону, а алкоголь повністю випаровується під час готування.
Закриваємо каструлю кришкою і ставимо на плиту. Після того, як вміст дійде до кипіння, зменшуємо вогонь до мінімуму і готуємо хашламу три – чотири години. Заважати інгредієнти не рекомендується. М’ясо повинно нудитися в утворився бульйоні до такого стану, коли воно легко розпадається на волокна.
Картоплю очищаємо від шкірки, промиваємо і окремо відварюємо в підсоленій воді до повної готовності. Зливаємо відвар, а поверх картоплі висипаємо нарізаний на шматочки часник. Накриваємо кришкою і картоплю закутуємо до моменту подачі, щоб він не охолов.
Петрушку, кинзу, базилік, кріп і зелена цибуля промиваємо й обсушуємо на рушник. Рубаємо зелень ножем. За п’ять – десять хвилин до готовності хашлама висипаємо на поверхню страви подрібнену зелень товстим шаром і закриваємо кришку.
Розкладаємо готову хашламу по порційним мисках. Кількість бульйону наливаємо за бажанням. Додаємо в миску відварну картоплю. Подаємо в гарячому вигляді.
Приємного апетиту!
Хашлама Хашлама в казані Хашлама з баранини Хашлама на пиві