Поєднання груш з вишнею в компоті дуже приємне: солодка груша добре приймає специфічну вишневу кислинку, і виходить вельми вдалий дует. Компот будемо готувати без стерилізації, і це суттєво зекономить час і сили. При цьому важливо ретельно промити сировину, щоб максимально видалити всі забруднення. Кількість цукрового піску можна регулювати залежно від солодощі груш, кислоти вишень, і просто за власним бажанням. Зазначений обсяг дає насолоду середнього ступеня.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Груша – 700 гр.
  • Вишня – 700 гр.
  • Цукор-пісок – 3 склянки
  • Вода – 2,5 л

Процес приготування:

Почнемо готувати компот з груш і вишні на зиму. Варто знати, що найкраще використовувати тверді груші, оскільки вони не розварюються і не втрачають форму під час температурної обробки і при зберіганні. Якщо груші втратять форму в закатках, на смак це не вплине, але ось вид заготовки може зіпсувати. Вибрані груші ретельно промиваємо проточною водою, щоб змити всі поверхневі забруднення. Можна скористатися м’якою щіткою, щоб очищення було максимально якісним. Розрізаємо груші уздовж на дві половинки і вирізаємо кінчиком ножа насіннєві коробочки. Плодоніжку і слід від зав’язі також видаляємо.

Вишні висипаємо в друшляк і промиваємо під струменем проточної води. Якщо є дефектні примірники, їх викидаємо. Кісточки видаляти необов’язково. Якщо ягоди цілісні, то і свій вигляд в компоті вони зберігають краще. Але важливо знати, що закачування з вмістом кісточок небажано зберігати більше одного року.

Банку і кришку для компоту попереднє моєму содовим розчином і стерилізуємо. Проводити стерилізацію можна будь-яким способом, який доступний на вашій кухні: з допомогою духовки, мікрохвильові печі, над парою та ін. У підготовлену банку кладемо половинки груш (при необхідності можна розрізати на часточки поменше), пересипаючи їх ягодами вишні. Для ароматизації у банку також кладемо паличку кориці. Цей крок необов’язковий. Якщо природних ароматів груші і вишні в компоті вам досить, що корицю можна і не класти.

Воду в зазначеній кількості наливаємо в каструлю або сотейник і ставимо на плиту. Доводимо до кипіння. Заливаємо отриманим крутим окропом укладені в банку фрукти і прикриваємо кришкою. Залишаємо сировину пропаритися в гарячій воді і пройти первинну температурну обробку на п’ять хвилин. Після цього воду зливаємо назад в каструлю, залишаючи фрукти в банку. Для зручності можна використовувати спеціальну кришку з отворами. В злиту з банки воду додаємо цукровий пісок, перемішуємо і ставимо на плиту. Доводимо сироп до кипіння і заливаємо їм пропарені груші з вишнею в банку. Закриваємо кришкою і герметично закатуємо за допомогою спеціального ключа. Банку перевертаємо догори дном для перевірки герметичності і закутуємо ковдрою. Залишаємо повільно остигати. Під час такого тривалого охолодження компот пройде етап пасивної стерилізації. Холодні банки ставимо в темне прохолодне місце на зберігання. Зберігати такий напій рекомендується не більше одного року.

Приємного апетиту!

Вишня на зиму Компот з вишні Компот з вишні на зиму Компот з груш на зиму Компоти