При великій різноманітності в магазині соків і напоїв, домашній компот має ряд переваг, що відомо всім господиням. Як варіант такої заготовки буде, компот з яблук і чорноплідної горобини. Обсяг банок для компотів обирають на свій розсуд, і інгредієнти цього рецепта розраховані на 2-літрову банку. Яблука для компоту виберіть зрілі і тверді, щоб не стали кашею, і їх у такий напій кладуть вдвічі більше, ніж аронії. Узвар в каструлі варимо і потім зафарбовуємо в банку.
Інгредієнти: на 2 л.
- Яблука – 400 гр.
- Чорноплідна горобина – 200 гр.
- Цукор-пісок – 1 склянка
- Вода – 1.7 л
Процес приготування:
Як почати готувати компот з яблук і чорноплідної горобини на 2-літрову банку на зиму? Ягоди аронії акуратно відокремте від гілочок і плодоніжок і ретельно промийте теплою водою, щоб змити восковий наліт. Потім відкиньте на сито або друшляк для видалення зайвої вологи.
Яблука добре промийте і наріжте, не знімаючи шкірку, шматочками будь-якої форми і розмірів. Невеликі плоди можете залишити цілими або розрізати на половинки.
Потім до яблучним шматочках пересипте вимиту аронію і ложкою перемішайте.
В окремій каструлі закип’ятіть чисту питну воду з розрахунком на 2-літрову банку і обсяг вашої заготовки. Потім у воді розчиніть потрібну кількість цукру. У киплячий сироп покладіть яблука і аронію і поваріть їх на невеликому вогні протягом 15 хвилин. Готовим вважають компот, коли шкірка аронії почне лопатися.
Чисті 2-літрові банки стерилізуйте будь-яким способом, а кришки прокип’ятіть. Зварений компот з яблук і чорноплідної горобини акуратно розлийте по стерильним банкам і відразу щільно закупорьте кришками. Перевірте герметичність закупорки. Потім банки поставте на кришки і на одну добу накрийте будь «шубою». Зберігати такий компот можна у звичайній коморі або підвалі.
Вдалих і смачних заготовок!