Таке ароматне варення нікого не залишить байдужим. Воно разюче відрізняється від варення з полуниці садової. Важливим моментом у приготуванні такого варення є те, що очищати дрібні ягоди лісової суниці від чашолистків необов’язково. Пропустивши сировина разом із зеленню через м’ясорубку, можна відмінно «замаскувати» наявність чашолистків в готовому варення. Звичайно, промивання ягід при такому методі має бути особливо ретельним.
Інгредієнти: на 1.5 л.
- Полуниця лісова – 1,5 кг
- Цукор-пісок – 1,5 кг
Процес приготування:
Приступимо до готування варення з лісової полуниці через м’ясорубку. Лісову суницю уважно перебираємо. Весь випадково потрапив прибираємо сміття. Стеблинки зриваємо. Якщо є дефектні ягоди – їх викидаємо.
Підготовлену лісову полуницю разом з чашолистками порціями поміщаємо в друшляк і ставимо під проточну воду. Ретельно промиваємо ягоди, перемішуючи їх руками і даючи воді змити всі забруднення і пил. Таким чином промити всі кількість ягід. Мокру полуницю викладаємо на чистий рушник і даємо їй обсохнути.
Обсохшую лісову суницю пропускаємо через м’ясорубку. Як варіант, можна подрібнити ягоди блендером.
Отримане пюре з полуниці виливаємо в посуд, в якій будемо варити варення.
В пюре додаємо вказану кількість цукрового піску.
Перемішуємо масу.
Ставимо посуд з пюре на плиту і доводимо його до кипіння. Під час нагрівання періодично помішуємо масу.
Пінку, яка утворюється після закипання варення, краще знімати, оскільки вона сприяє замутнению варення.
З моменту закипання варимо варення протягом півгодини. За цей час не забуваємо часто перемішувати солодку масу щоб уникнути пригорання. Після уварювання варення помітно стемніє і стане густіше.
Готове гаряче варення розкладаємо по сухим чистим банкам і відразу закриваємо кришками. Даємо наповненим банкам охолонути і прибираємо їх в місце зберігання.
Готове остигле варення має досить густу консистенцію, чашолистки в загальній масі непомітні.
Приємного апетиту!
Варення з лісової полуниці Заготовки з полуниць на зиму Полуниця перетерта з цукром на зиму