Нарізана м’якоть засипають цукром, а з виділився соку вариться сироп, яким знову заливається кавун. Потім туди додається м’ята, лимонний сік і все вариться протягом години. Виходить дуже смачне варення з приємним ароматом.
Інгредієнти: на 1 л.
- М’якоть кавуна – 1 кг
- Цукор-пісок – 1 кг
- Лимон – 1 шт.
- М’ята сушена – 1 ч. л.
Процес приготування:
Щоб приготувати варення з м’якоті кавуна з м’ятою, ретельно промиваємо кавун під проточною водою й обсушуємо паперовим рушником. Далі вирізаємо м’якоть, нарізаємо її кубиками і видаляємо все насіння. При бажанні, можна пробити м’якоть кавуна з допомогою ступки для картоплі або залишити цілісною.
Перекладаємо кавунову м’якоть у відповідну ємність, засипаємо половиною цукрового піску і залишаємо на дві години, поки не виділиться сік.
Переливаємо одержаний сік в каструлю, додаємо цукор, що залишився і ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння і варимо протягом 5-10 хвилин, поки цукор повністю не розтане.
Перекладаємо кавунову м’якоть в глибоку каструлю і заливаємо її отриманим сиропом. Додаємо сушену м’яту, перемішуємо і ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння і варимо на середньому вогні протягом 20 хвилин, періодично збираючи піну, що утворюється. Тепер даємо рідини повністю охолонути. Можна залишити на ніч, накривши каструлю марлею. Потім повертаємо все на вогонь, видавлюємо туди сік одного лимона і варимо на середньому вогні протягом години. Якщо попався недоспевшій кавун, то варимо довше на годину.
Загусло варення розливаємо по простерилизованным банкам і щільно закриваємо кришками. Перевертаємо догори дном, закутуємо в плед або ковдру і залишаємо до повного охолодження. Зберігаємо в темному сухому місці. Подаємо до столу з печивом і гарячим чаєм. Приємного апетиту!
Варення з кавуна Варення з кавуна з лимоном Кавун на зиму в банках