Вікторія – це сорт полуниці, який сполучає в собі два аромату: полуничний і суничний. Характерна особливість її полягає в тому, що вона має яскравий і насичений червоний колір, щільні і солодкі плоди, з яких виходять чудові заготовки на зиму, так як в процесі приготування ягода не втрачає свою форму. Сьогодні ми приготуємо варення з вікторії за допомогою нашої кухонних помічниці – мультиварки. Завдяки рівномірному нагріванню чаші з усіх боків нам не потрібно постійно помішувати варення і процес приготування займе менше часу.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Суниця Вікторія – 1,5 кг
  • Цукор-пісок – 1,2 кг
  • Лимонний сік – 0.5 склянки
  • Пектин – 30 гр.

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування варення з вікторії в мультиварці? Вікторію замочуємо в невеликій ємності в прохолодній проточній воді на 5-7 хвилин. Після чого добре промиваємо, відокремлюємо ягоду від стебел, кладемо в друшляк і даємо стекти зайвій волозі.

Після того, як ягода обсохла, перекладаємо її в чашу мультиварки і добре пробиваємо заглибним блендером до однорідного пюреобразного стану.

В пюре додаємо цукор, добре перемішуємо дерев’яною ложкою і залишаємо ягідне пюре на 1,5-2 години, щоб цукор розтанув. Після чого ще раз добре перемішуємо ягідну масу, чашу поміщаємо в каструлю і виставляємо режим «Гасіння» на 90 хвилин. Закриваємо кришку мультиварки і натискаємо кнопку «Старт».

Пектиновый порошок насипається в невелику ємність і заливаємо половиною склянки води, добре перемішуємо, перелити в сотейник і доводимо до кипіння. Пектин повністю розчиниться у воді. Проварюємо його близько хвилини і знімаємо з вогню.

За 5 хвилин до закінчення програми відкриваємо кришку мультиварки і додаємо в ягідне пюре, лимонний сік і розчинений пектин. Добре перемішуємо.

Закриваємо кришку мультиварки і даємо варенню покипіти ще протягом 5 хвилин.

За цей час підготуємо банки: банки і кришки добре промиваємо питною содою. У невелику каструлю наливаємо воду, ставимо її на вогонь, на дно каструлі укладаємо кришки, потім ставимо сіточку або підставку для стерилізації банок, на неї ставимо банки. Воду доводимо до кипіння, банки стерилізуємо над парою 3-4 хвилини, потім за допомогою прихвата знімаємо гарячі банки, виймаємо кришки і даємо їм обсохнути.

Після того, як мультиварка видала звуковий сигнал, акуратно відкриваємо кришку і за допомогою дерев’яної ложки розкладаємо гаряче варення по банках.

Щільно закручуємо банки кришками, ставимо банки догори дном, вкриваємо махровим рушником і залишаємо при кімнатній температурі до повного охолодження. Після чого прибираємо банки в прохолодне темне місце.

Варення вийшло яскравим, ароматним і досить густим. Одну баночку відразу відкриваємо для дегустації. Результат перевершив всі очікування – це чудово!

Варення Варення з вікторії Варення з земляники Джеми