Сливи сорту «угорка» мають щільну м’ясисту м’якоть і легко отделяемую кісточку. Дуже зручно готувати такі плоди для консервації. Але найцінніше гідність саме цього сорту – солодкий насичений смак і вміст пектинових речовин. Це означає, що смак готового варення буде м’яким і збалансованим, а консистенція – приємною мармеладної, без додавання желирующих компонентів.


Інгредієнти: на 1.5 л.

  • Слива синя (сорти Угорка) – 1 кг
  • Цукор-пісок – 1 кг

Процес приготування:

Як приготувати варення зі сливи угорка? Сливи ретельно промиваємо. Плодоніжки, випадково потрапили листя і дефектні плоди викидаємо. Даємо промитим сливам повністю обсохнути. Підготовлені сливи розрізаємо навпіл і витягаємо з них кісточки.

В підходящу ємність викладаємо шарами половинки слив і цукровий пісок.

Останнім шаром бажано залишити саме цукор, щоб уберегти сливи від завітрювання і сприяти максимальному відділення соку. Накриваємо посуд чистим рушником і залишаємо сливи з цукром на п’ять-сім годин при кімнатній температурі. Зручно робити це на ніч, а вранці продовжити приготування.

Після закінчення зазначеного часу ставимо посуд зі сливами на плиту і доводимо до кипіння. Варимо при кипінні середньої інтенсивності і помішуванні три-п’ять хвилин. Знімаємо з плити і даємо повністю охолонути.

Послідовність з варінням і охолодженням повторити ще два рази. При останній варінні час кипіння збільшуємо до 15-25 хвилин, в залежності від тієї густини, яку хочете досягти. Не забуваємо часто помішувати, щоб уникнути пригорання густої маси.

Готове варення розливаємо по простерилизованным банкам і закриваємо стерильними кришками. Даємо заготівлі повністю охолонути.

Охолоджені банки ставимо в темне прохолодне місце зберігання. Протягом декількох днів варення проявить свої желюючий властивості і прийме густу консистенцію.

Приємного апетиту!

Варення Варення з слив Сливи на зиму