Варіантів консервації стиглих слив безліч: варення, п’ятихвилинка, соуси і багато іншого. Сьогодні ми займемося однією з найпростіших заготовок – консервацією компоту. Смачний і насичений, він опиниться як ніколи, до речі, для подачі на стіл, коли гості вже на порозі. Складається повністю з натуральних інгредієнтів, він стане відмінною альтернативою магазинних соків і напоїв.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Слива синя – 500 гр.
  • Цукор-пісок – 200 гр.
  • Лимонна кислота – 0.5 ч. л.
  • Вода – 2,5 л

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування компоту із слив консервованого? Сливи перебираємо від листя і видаляємо плодоніжки. Дуже важливо, щоб плоди були щільними, так як при обробці сливи окропом вони повинні зберегти свою форму. Викладаємо сливи в друшляк і промиваємо під струменем теплої проточної води. Після чого залишаємо сливи на 5-10 хвилин стекти від води.

Банки для компоту промиваємо питною содою, добре споліскують теплою проточною водою. Ставимо банки в холодний духова шафа шийкою вниз, встановлюємо температуру 110-120 градусів і стерилізуємо банки 7-10 хвилин. Після чого за допомогою прихватов виймаємо банки з духовки і даємо їм трохи охолонути. Укладаємо в банки підготовлені сливи.

В баночки відразу ж насипаємо цукор. Якщо сливи не надто солодкі – можете трохи збільшити кількість цукру на ваш смак.

Наливають необхідну кількість води у чайник і ставимо на вогонь. Доводимо воду до кипіння і розливаємо її по банках, заповнюючи їх до самого горлечка. Потім додаємо в кожну банку лимонну кислоту, прикриваємо банку прокип’яченої кришкою і залишаємо сливи бланшироваться в окропі на 10-15 хвилин.

Через зазначений час банки з компотом ставимо в каструлю, на дно якої укладено бавовняну рушник, наливаємо теплу воду так, щоб вона покрила банки по плічка, і ставимо каструлю на вогонь. Воду в каструлі доводимо до кипіння на середньому вогні, потім зменшуємо вогонь і стерилізуємо компот протягом 15 хвилин. Після закінчення часу банки за допомогою прихвата акуратно виймаємо з каструлі і щільно закорковуємо кришками. Перевертаємо банки догори дном, вкриваємо пледом і залишаємо при кімнатній температурі до повного охолодження.

Готовий компот прибираємо на зберігання в темне прохолодне місце, де він зможе зберігатися протягом кількох місяців, насичуючись приголомшливим смаком і ароматом злив і купуючи гарний рубіновий відтінок.

Компот із слив на 1 літрову банку Компот із слив на 3 літрову банку Компот із слив на зиму Компоти Сливи на зиму