Вишню найкраще заготовлювати в невеликих баночках. Тару потрібно обов’язково стерилізувати перед закачуванням. Це можна зробити на пару, однак найшвидший і зручний спосіб – стерилізація в духовій шафі.


Інгредієнти: на 1 л.

  • Вишня – 2 кг

Процес приготування:

Для того щоб приготувати вишню без цукру у власному соку на зиму, опрацюємо вишню. Ягоди повинні бути пружними, соковитими, великими. Гнилу і зіпсовану вишню відкидаємо.

Вимиваємо ягоди і відкидаємо їх на друшляк. Коли зайва рідина стече в раковину, видаляємо з кожної ягідки кісточки, відокремлюємо хвостики і прибираємо листя.

Щоб вишня пустила сік, її потрібно перемістити в каструлю і накрити ємність кришкою. Через 2-3 години банки можна буде наповнювати ягодами. Перед укладанням тару потрібно помити, очистити і поставити в духовку для стерилізації.

Укладаємо вишню в банки до самого верху. Поливаємо ягоди соком, що виділився. Ставимо банки на дно великої каструлі. Попередньо устеляємо дно ємності рушником. Наливаємо в каструлю воду. Вона повинна досягати «плічок» банок.

Накриваємо тару кришками. Доводимо воду до кипіння і стерилізуємо банки 15 хвилин. Потім виймаємо їх. Закатуємо готову вишню. Перевертаємо ємності і закутуємо ковдрою. Коли заготовки охолонуть, їх можна переносити в більш прохолодне місце.

Приємного апетиту!

Варення з вишні без кісточок на зиму Варення з вишні без цукру на зиму Варення з вишні з цілими ягодами на зиму Вишня у власному соку без кісточок на зиму