Хорошим кисло-солодким смаком і корисними властивостями володіє желе з чорної смородини та аґрусу. Ці ягоди дозрівають в один час, що дуже зручно для приготування з них такого десерту. Для якісного желе важливий правильний вибір ягід, адже не завжди їх колір відповідає зрілості. Ягоди повинні бути зрілими, але не занадто твердими або м’якими. У цьому рецепті вам пропонується приготувати желе «сирим» варіантом. Готується воно з соку смородини та агрусу. Розрахунок соку такий: з 1 кг чорної смородини – 500-600 мл соку, з 1 кг агрусу – 400 мл соку.


Інгредієнти: на 0.75 л.

  • Сік чорної смородини – 250 мл
  • Сік агрусу – 250 мл
  • Цукор-пісок – 700 гр.

Процес приготування:

Як приготувати желе з чорної смородини і агрусу на зиму? Свіжозібраний агрус і чорну смородину зважте з урахуванням того, який обсяг желе припускаєте приготувати. Візуально їх кількість майже однакова.

Потім ягоди очистіть від дрібного сміття, видаліть плодоніжки і добре промийте холодною водою.

Підготовлені ягоди пересипте в варильну посуд, емальований або з нержавіючої сталі. Потім посуд з ягодами поставте на мінімальний вогонь. Воду не додавайте. По мірі нагрівання ягоди почнуть давати свій сік. Одночасно за допомогою дерев’яної ложки їх розминайте. Нагрівати ягоди досить 5 хвилин.

Потім цю гарячу ягідну масу знову дерев’яною ложкою перетріть через густе сито. Використовувати соковитискач для отримання соку багато не радять, так як желе після неї застигає погано. У вас вийде сік з м’якоттю. Його кількість виміряйте однією ємністю, склянкою або чашкою, що важливо для правильної пропорції цукру, адже для желе потрібно на 1 склянку соку – 1,5 ст. цукру.

Потім в ягідному соку потрібно розчинити розраховане кількість цукру. Його насипають порціями і перемішують протягом години, але краще перемішування зробити пару разів з перервою на 1-2 години.

Після повного розчинення цукру желе залиште мінімум на ніч, прикривши посуд серветкою. Цей час потрібен для того, щоб ягідний пектин почав взаємодіяти з цукром і проявився його желюючий ефект.

Після закінчення цього часу желе потрібно розлити в банки, але так як воно вже застиг, то можете трохи підігріти його на маленькому вогні. Якщо консистенція желе недостатньо щільна, що залежить від сорти ягід, насипте до нього трохи цукру і підігрійте, щоб цукор розчинився, тільки не доводьте до кипіння.

Готове желе повинно повільно стікати з ложки і крапля желе не повинна розтікатися на блюдце. Желе розкладіть по сухим стерильним банкам і щільно закупорьте кришками.

Зберігати таке желе краще в холодильнику, і при охолодженні воно стане більш густим.

Смачних і вдалих заготовок!

Агрус на зиму Варення з агрусу на зиму Желе на зиму