Малинове желе без кісточок і з загусником люблять багато хто, але воно більш актуально в дитячому харчуванні, і не тільки смачний десерт, але і як ліки при простудних захворюваннях. У кожної мами повинно бути в запасі кілька баночок цієї заготовки. Готуємо желе з додаванням желатину і вибираємо хорошу домашню малину з цілими і неушкодженими ягодами. Цукор і ягоди для желе беруться в пропорції 1:1, желатин – 50 г на 1 кг заготовки.


Інгредієнти: на 3.5 л.

  • Малина – 1 кг
  • Цукор-пісок – 1 кг
  • Вода – 2.5 л.
  • Желатин харчовий – 50 гр.

Процес приготування:

Готувати желе з малини з желатином без кісточок на зиму легко! Спочатку замочіть в холодній воді желатин згідно інструкції на упаковці. Акуратно переберіть малину, видаляючи всі чашолистки. Потім її пересипте в варильну посуд.

До малині налийте 2,5 л чистої води і протягом 15 хвилин поваріть ягоду на невеликому вогні. За цей час малина добре розвариться, і ви легко відокремити кісточки.

Гарячу малинову масу перетріть через густе сито, щоб максимально відокремити макуха від ягідного пюре. Потім малинове пюре обов’язково зважте і додайте до нього розраховану кількість цукру.

Пюре поставте на середній вогонь, перемішайте, щоб цукор повністю розчинився, і поваріть його протягом 30 хвилин при періодичному помішуванні. За цей час на водяній бані розтопіть замочений желатин. Через 30 хвилин вогонь під каструлею з малиною вимкніть, остудіть її до 5-7 хвилин і тонким струменем влийте до малині розтоплений желатин. Желе ложкою активно перемішайте. Потім його відразу розлийте по стерильним банкам і герметично закупорьте прокип’яченими кришками.

Банки з желе поставте на кришки і на добу накрийте махровим рушником. Потім малинове желе, а воно буде ще рідким, поставте на зберігання в холодне місце. Желе придбає свою густу текстуру тільки після охолодження.

Вдалих і смачних заготовок!

Варення з малини Варення з малини без кісточок Желе з малини без кісточок Желе з малини з желатином на зиму Малина без кісточок на зиму Малина на зиму