Червона смородина – ягода дуже корисна, але досить кисла. Щоб отримати дійсно смачну заготовку з червоної смородини, деколи потрібно поламати голову в пошуку потрібного рецепта. Пропонуємо поєднати смородину з малиною: малина віддасть свій аромат і пом’якшить різку смородину. Досить велика кількість цукру сприяє утворенню щільного желе. Ложечка такого желе прикрасить будь-який десерт і додасть ароматну кисло-солодку нотку.


Інгредієнти: на 1 л.

  • Малина – 2 склянки
  • Смородина червона – 1 склянка
  • Цукор-пісок – 4 ст.
  • Вода – 1 ст.

Процес приготування:

Готувати желе з червоної смородини і малини просто! Для початку варто згадати, що пропорції ягід можна варіювати за своїм бажанням. Але зазначені пропорції: дві частини малини і одна частина смородини – оптимальні за смаком. Якщо брати більше смородини, желе вийде більш кислим, якщо збільшити кількість малини – заготівля може вийти занадто нудотно. Ягоди ретельно перебираємо, промиваємо і даємо повністю стекти рідини.

Викладаємо підготовлені ягоди в каструлю, вливаємо вказану кількість води і ставимо на плиту. Доводимо до кипіння і відразу знімаємо з плити.

Відкидаємо ягоди на друшляк, відвар зберігаємо. Ягоди протираємо з допомогою ложки або дерев’яною товкачика. Протерте пюре додаємо у відвар. Макуха більше не потрібен.

Відвар разом з протертим пюре кладемо в каструлю, всипаємо цукор і ставимо на плиту. Кип’ятимо з середньою інтенсивністю протягом двадцяти хвилин. З’являється знімаємо пінку шумівкою. Після закінчення зазначеного часу знімаємо каструлю з плити.

Гаряче желе розливаємо по сухим стерилізованим банкам, щільно закриваємо кришками.

Коли желе повністю охолоне і налаштується пару днів, воно загусне і придбає свою характерну консистенцію. Смак готового желе – солодкий з освіжаючою кислинкою.

Зберігати банки з таким желе рекомендується в темному прохолодному місці: в погребі чи холодильнику.

Приємного апетиту!

Варення з малини Варення з малини й порічок разом на зиму Варення із червоної смородини Желе з червоної смородини Желе на зиму Малина на зиму Червона смородина на зиму