Дріжджові рогалики – м’які і повітряні, з рум’яною скоринкою. Вони чимось нагадують здобні булочки, такі ж пухкі. До складу вводимо досить велика кількість маргарину, так і підняття тесту проводимо в холодильнику – завдяки цьому м’якушка рогаликів виходить шарувато-пористим. Для начинки таких рогаликів використовуємо густе повидло. Також добре підійде джем, шматочки мармеладу, розм’якшені сухофрукти, макова маса. Головне, щоб начинка не витікала при випічці з тіста.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Борошно пшеничне – 700 гр.
  • Свіжі дріжджі – 50 гр.
  • Маргарин вершковий – 300 гр.
  • Молоко коров’яче – 10 ст. л.
  • Сіль – 1 щіпка
  • Цукор-пісок – 3 ст. л.
  • Яйце – 1 шт.
  • Повидло – за смаком
  • Масло рослинне – для змазування

Процес приготування:

Як приготувати дріжджові рогалики з повидлом на молоці в духовці? Першим ділом завчасно розтоплюємо маргарин до рідкого стану, щоб до часу замішування тіста він охолов до кімнатної температури.

Переходимо до приготування опари. У миску вливаємо молоко, підігріваємо до температури тридцять п’ять – сорок градусів. Ламаємо дріжджі на дрібні шматочки, висипаємо в молоко, додаємо цукровий пісок. Перемішуємо до однорідності і залишаємо в теплому місці на п’ять-десять хвилин для активації дріжджів.

Після цього в опару розбиваємо яйце, додаємо дрібку солі. Збовтуємо всі разом до однорідності.

Вливаємо розтоплений і вже повністю остиглий маргарин, перемішуємо.

Борошно просіваємо через дрібне сито і поступово порціями підсипаємо в рідку дріжджову масу. Замішуємо тісто спочатку ложкою, потім переходимо на роботу руками. Готове тісто повинно вийти середнім по ступені пружності: не занадто м’яким, але і не крутим.

Замішане тісто скачуємо в кулю і покласти в пластиковий пакет. Зав’язуємо пакет на вузол і кладемо тісто в такому вигляді в холодильник на дві години.

Після закінчення зазначеного часу дістаємо тісто з холодильника, звільняємо від пакета, поміщаємо на робочу поверхню, присипану борошном, і ділимо на чотири рівні частини. Кожну частину обкачуємо і формуємо кульку, після чого розгортаємо в круглий пласт товщиною два-три міліметри. Тісто розрізаємо на акуратні сектори. Дуже зручно для цього використовувати ніж для піци. На кожну частину викладаємо густе повидло. Трохи менше, ніж чайну ложку. Тепер звертаємо рогалик, підвертаючих зовнішню широку частину нагору всередину, у напрямку до внутрішньої вузької частини. Аналогічно формуємо рогалики з усього розкатаного тіста.

Деко змащуємо невеликою кількістю рослинного масла або застеляємо промасленим пергаментом. Сформовані рогалики викладаємо на деко. Залишаємо їх постояти десять-п’ятнадцять хвилин перед випічкою, щоб вироби злегка підросли.

Духовку в цей час розігріваємо до 185 градусів. Ставимо деко з підготовленими рогаликами на середній рівень і випікаємо протягом двадцяти – двадцяти п’яти хвилин. Поверхню до кінця випічки повинна добре зарум’яниться.

Дістаємо готову випічку з духовки і з допомогою плоскої лопатки переміщуємо її з дека на сервірувальну тарілку. Подаємо до столу теплими або остиглими.

Приємного апетиту!

Рогалики