Качка по-пекінськи за класичним рецептом знаменита своєю темно-золотистої хрусткою скоринкою і соковитою м’якоттю. Щоб птах вийшла дійсно смачною, приступити до її приготування слід завчасно. Потрібно якісно очистити і обробити тушку окропом, потім правильно замаринувати і витримати потрібний час. Запікаємо теж поетапно, змащуючи шкіру солодким маринадом. Всі подробиці та послідовність дій – нижче в рецепті.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Качка домашня – 2 кг
- Херес – 3 ст. л.
- Соєвий соус – 5 ст. л.
- Мед – 3 – 4 ст. л.
- Масло кунжутне – 2 ст. л.
- Сіль – за смаком
- Імбир мелений – 1 ст. л.
- Перець чорний мелений – 1 ст. л.
Процес приготування:
Приступимо до приготування качки по-пекінськи за класичним рецептом. Качку для запікання вибираємо молоду. Ідеально, якщо це буде охолоджена, а не заморожений птах. Тушку зачищаємо від забруднень, смалимо, якщо це необхідно, і ретельно промиваємо в теплій воді зсередини і зовні. Потім добре обсушуємо.
підготовленої тушки зрізаємо верхні фаланги крил, щоб вони не обгорали раніше часу, а також видаляємо зайвий жир в області шиї і куприка. Якщо фаланги зрізати не хочете, перед запіканням потрібно буде обернути фольгою.
Тушку тримаємо однією рукою над раковиною, а другий ошпарюємо її окропом. Важливо зробити це так, щоб шкіра і м’ясо не зварилися, тому окропу повинно бути не більше півлітра.
Після обробки окропом птицю обсушуємо паперовими рушниками і залишаємо на десять-п’ятнадцять хвилин охолонути.
Шпажкою або зубочисткою проколюємо тушку в декількох місцях, щоб маринад краще проникав в м’ясо.
Обсушену качку кладемо в широку миску і поливаємо хересом. Також заливаємо ароматну рідину і у внутрішню порожнину тушки. Ретельно натираємо поверхню хересом, щоб не залишилося ні одного непокритого ділянки. Даємо полежати тридцять хвилин в такому положенні.
На піднос ставимо чисту порожню пляшку або високий стакан. На нього насаджуємо тушку так, щоб вона трималася стійко і не завалювалася. З качки буде стікати херес на піднос. Збираємо його ложкою і поливаємо тушку ще раз.
Посипаємо качку сіллю (великої їдальні, не йодованої) і втираємо її долонями в шкіру акуратно, щоб не порвати. Ставимо конструкцію з качкою в холодильник і маринуємо її дванадцять годин.
Після закінчення зазначеного часу половину позначеного кількості меду розігріваємо, щоб він став рідким. З допомогою силіконової пензлика змащуємо тушку зовні медом, не знімаючи з пляшки. Знову відправляємо качку маринуватися в холодильник на дванадцять годин.
Коли зазначений час пройде, дістаємо качку з холодильника, знімаємо з пляшки і укладають спинкою вниз на решітку. Якщо фаланги крил не були відрізані, то обертаємо їх фольгою, щоб не підгоряли. Грати встановлюємо на деко, в який наливають два-три склянки гарячої води. Зверху покриваємо всі фольгою блискучою стороною всередину і добре загинаємо краю. Птах виявиться всередині всієї цієї конструкції і буде при запіканні оброблятися пором з дека. Духовку розігріваємо до температури 190 градусів. На середньо-нижній рівень встановлюємо конструкцію з дека та решітки з качкою. Запікаємо протягом сімдесяти-вісімдесяти хвилин.
Для приготування соусу в невеликій мисці змішуємо половину соєвого соусу, кунжутне масло, чорний мелений перець і кашку і очищеного і натертого на дрібній тертці кореня імбиру. Збиваємо все разом – повинна вийти густа паста.
Після закінчення зазначеного часу запікання дістаємо з духовки конструкцію з качкою. Деко з водою прибираємо, фольгу повністю знімаємо. Тушку змащуємо приготованим соусом з усіх сторін. Укладаємо качку на решітку і встановлюємо решітку в духовку. Щоб стікають краплі не пригорали на дні духовки, можна на нижній рівень поставити будь-яку форму для запікання або на деко. Температуру духовки збільшуємо до 250 градусів і запікаємо качку ще двадцять п’ять хвилин. Під час запікання стежимо за тушкою, щоб не пригоріла. Можливо, часу знадобиться менше.
У невеликій мисці змішуємо залишок меду і соєвого соусу. Отриманою сумішшю змащуємо качку. Знижуємо Температуру духовки до 220 градусів. Запікаємо ще десять-п’ятнадцять хвилин. Можна включити режим конвекції або гриля, щоб утворення скоринки було ефективніше.
Готову качку не дістаємо з духовки відразу. Відкриваємо дверцята і даємо птиці постояти в печі ще хвилин десять-п’ятнадцять.
Потім перекладаємо птицю на сервірувальне блюдо і подаємо до столу в гарячому вигляді. Традиційно качку по-пекінськи доповнюють китайськими яєчними млинцями, брусочками свіжого огірка і зеленою цибулею. Також підійде ідеально сливовий соус.
Приємного апетиту!
Качка в духовці Качка в медово-соєвому соусі в духовці Качка цілком з хрусткою скоринкою в духовці Рецепти на Новий рік