Апельсин поєднується практично з будь-якими фруктами, надаючи їм доречну цитрусову нотку. Він освіжає і додає особливий настрій. Щоб витягти максимум смаку з апельсина, рекомендуємо попередньо замочити його ненадовго в гарячій воді – це розкриє смак м’якоті, а з шкірки вийде специфічна гіркоту. Груші ж варто вибирати щільних, твердих сортів, щоб вони добре зберігали форму і не робили напій каламутним. Кількість цукрового піску вказано орієнтовно. Якщо фрукти солодкі, то можна скоротити його обсяг за власним смаком.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Груша – 500 гр.
  • Апельсин – 1 шт.
  • Цукор-пісок – 250 гр.
  • Вода – 2,5 л

Процес приготування:

Для того щоб приготувати компот з груш з апельсином на зиму, фрукти потрібно добре підготувати, оскільки стерилізація закаток не передбачається. Груші ретельно промиваємо в проточній воді, при необхідності використовуючи щітку з м’якою щетиною.

Апельсин промиваємо в гарячій воді і заливаємо окропом. Витримуємо три хвилини і зливаємо воду.

Підготовлені груші нарізаємо поперечними кружечками товщиною в один сантиметр. Сліди від зав’язей і плодоніжки вирізаємо.

Апельсин також ріжемо на кружечки аналогічної товщини. Кісточки, по можливості, виймаємо і викидаємо.

Банки і кришки попередньо вимиваємо содовим розчином і стерилізуємо звичним способом.

В підготовлені банки складаємо грушеві кружечки. Воду в зазначеній кількості в окремій ємності доводимо до кипіння і заливаємо нею груші в банках.

Залишаємо фрукти пропаритися в окропі протягом двадцяти хвилин. Після закінчення зазначеного часу воду з банок зливаємо назад в каструлю, залишивши груші на місці. Для зручності можна використовувати спеціальну кришку з отворами.

В банки до грушам закладаємо гуртки апельсина. Зверху засипаємо цукровий пісок, розподіляючи його кількість рівномірно по банкам.

Злиту воду в каструлі ставимо на плиту і знову доводимо до кипіння. Киплячою рідиною заливаємо фрукти з цукром в банках.

Відразу після заповнення закочує банки кришками з допомогою спеціального пристосування.

Перевертаємо закачування догори дном для перевірки герметичності. Закутуємо компот в теплий плед і залишаємо в такому положенні повільно остигати – так заготівля пройде етап пасивної стерилізації. Після охолодження банки можна прибрати в прохолодне темне місце на зберігання.

Приємного апетиту!

Компот з груш на 3-х літрову банку Компот з груш на зиму Компоти