Додавання «сторонніх» інгредієнтів в котлетний фарш дозволяє домогтися більшої соковитості і більш щільної консистенції. Такі котлети ніколи не розваляться при смаженні і відмінно тримають свою форму. Традиційно в таких цілях використовується розмочений у молоці батон. Ну а для тих, хто недолюблює хліб у складі котлет, є чудова овочева альтернатива – картопля. Цей крахмалистый овоч добре зв’язує частинки фаршу і утримує вологу. А це означає, що котлети не вийдуть сухими.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Куряче філе – 1 кг
  • Цибуля ріпчаста – 1 головка
  • Картопля – 2 шт.
  • Яйце – 1 шт.
  • Сіль – за смаком
  • Перець чорний мелений – за смаком
  • Масло рослинне – для змазування
  • Сухарі панірувальні – 1 ст.

Процес приготування:

Почнемо готувати курячі котлети без хліба в духовці. Фарш для котлет можна купити в магазині – це зекономить час. Але в покупному фарші немає впевненості щодо якості сировини. Тому якщо є можливість, краще готувати його вдома.

Для фаршу підійдуть будь-які частини курки. М’ясо потрібно звільнити від кісток, хрящів і шкіри. Пропускаємо філе через м’ясорубку з дрібною решіткою.

Слідом після курячого філе пропускаємо через м’ясорубку і очищений від лушпиння і промитий ріпчасту цибулю.

Додаємо до курячого фаршу яйце, сіль і чорний мелений перець за смаком.

Картоплю очищаємо від шкірки, промиваємо й обсушуємо.

Далі натираємо його на тертці. Вибір отворів терки залежить від того, яка текстура котлет вам більше подобається. Якщо використовувати саму дрібну тертку, м’якоть котлет вийде щільною, однорідною, без відчутних слідів картоплі. У випадку з великою теркою картопляний шматочки вийдуть крупніше і зроблять котлети трохи більш пухкими. Картопля буде відчуватися при жуванні і на смак буде помітний.

Підготовлений натертий картоплю додаємо до фаршу і ретельно перемішуємо всі разом руками. Маса виходить досить густа, з неї зручно ліпити котлети.

Мокрими руками формуємо котлети бажаного розміру і обкачуємо їх у панірувальних сухарях.

Деко змащуємо невеликою кількістю рослинного масла і кладемо на нього підготовлені котлети.

Духовку розігріваємо до температури 200 градусів, деко з котлетами розміщуємо на середньому рівні. Запікаємо протягом орієнтовно тридцяти хвилин. Коли котлети покриються рум’яною скоринкою, їх можна діставати і відразу подавати на стіл.

Приємного апетиту!

Курячі котлети Курячі котлети в паніровці Курячі котлети в панірувальних сухарях ПП котлети з курячого філе ПП котлети з курячої грудки ПП курячі котлети