Рецептів пасок – величезна безліч. Всі їх об’єднує одне – в результаті виходить м’яка, ароматна, смачна випічка, яка радує і душу, і смакові рецептори. Даний рецепт передбачає замішування опари і додавання значної кількості сметани в тісто. М’якуш у таких пасок відрізняється легкою вологістю і одночасно з тим розсипчастість. Пори – середні, щільність – ближче до високої. Скоринка – ніжна, добре рум’яниться. Паски довго не черствіють і залишаються м’якими.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Молоко коров’яче – 300 мл
- Сухі дріжджі – 11 гр.
- Борошно – 700 – 800 гр.
- Яйце – 3 шт.
- Масло вершкове – 150 гр.
- Цукор-пісок – 200 гр.
- Сметана 15% або Сметана 20% – 250 гр.
- Ваніль – 1 шт.
- Ізюм – 300 гр.
- Яєчний білок – 1 шт.
- Цукрова пудра – 1 склянка
- Кондитерська посипання – для прикраси
- Масло – для змазування
Процес приготування:
Щоб приготувати паску на опарі зі сметаною, вливаємо молоко в об’ємну миску, підігріваємо його до теплого стану. Всипаємо в нього дріжджі і одну чайну ложку цукрового піску із загальної кількості. Розчиняємо добавки. Додаємо в отриману суміш 200-250 грам борошна, перемішуємо – вийде досить густа маса. Накриваємо миску з опарою рушником і ставимо в тепле місце на півгодини-сорок хвилин.
Опара повинна збільшитися в розмірі вдвічі.
Поки опара підходить, яйця розбиваємо в окрему ємність, додаємо цукровий пісок. Збиваємо все разом до одержання густої світлої піни.
У підійшла опару додаємо збиті з цукром яйця, перемішуємо. Стручок ванілі розрізаємо вздовж навпіл, виймаємо насіння, викладаємо їх в опару. Слідом кладемо розм’якшене заздалегідь вершкове масло і сметану, перемішуємо до однорідності.
В останню чергу просіваємо борошно і додаємо її до отриманої опарной масі. Потрібну кількість борошна може дещо варіювати, так як це залежить і від характеристик конкретної борошна, і від величини яєць. Готова маса повинна вийти м’якою, нетугий, не липнущей до рук.
Замішане тісто прибираємо в тепле місце приблизно на годину. Маса повинна збільшитися в півтора-два рази.
Родзинки замочуємо в теплій воді на десять-п’ятнадцять хвилин. Потім промиваємо його і добре обсушуємо на рушник. У тісто додаємо родзинки, перемішуємо і знову відправляємо тісто на расстойку в тепле місце. Через сорок-п’ятдесят хвилин тісто повинно знову помітно піднятися.
Форми для випічки змащуємо зсередини вершковим маслом. Викладаємо в них тісто, заповнюючи не більш, ніж третину об’єму форми.
Залишаємо тісто у формах для остаточного підйому на двадцять-тридцять хвилин. Духовку розігріваємо до температури 100 градусів. Поміщаємо форми з тістом в духовку і випікаємо при такій температурі десять хвилин. Потім збільшуємо температуру до 180 градусів і продовжуємо випікання ще двадцять п’ять-тридцять хвилин. Для впевненості готовність можна перевірити дерев’яною шпажкою.
Поки паски випікаються, готуємо глазур: у миску кладемо білки і цукрову пудру. Міксером збиваємо все разом до отримання густої, гладкою глазурі. Готові паски дістаємо з духовки, даємо охолонути до теплого стану і покриваємо потім зверху приготовленої білкової глазур’ю. При бажанні можна прикрасити і кондитерської посипкою. Даємо глазурі підсохнути.
Приємного апетиту!
Великодні паски Великодні паски на молоці Великодні паски на сухих дріжджах Вершкові великодні паски Паски з родзинками в духовці Святковий стіл на Великдень