Перевірений рецепт паски, за яким наші бабусі готували цю традиційну випічку на світле свято. Замішуємо опару, даємо їй піднятися і обминаємо кілька разів. Додаємо цукати, борошно і замішуємо тісто. Важливий етап – подальше ручне вимішування тіста. Консистенція тіста при цьому змінюється, стає більш щільною і перестає липнути. Після фінальної расстойки можна обробляти тісто і випікати паски.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Масло вершкове – 250 гр.
- Яйце – 6 шт.
- Молоко коров’яче – 2 склянки
- Борошно – 6 ст.
- Цукор-пісок – 2 ст.
- Свіжі дріжджі – 50 гр.
- Сіль – 1 щіпка
- Ванілін – 1 гр.
- Кориця – 1 ч. л.
- Родзинки – 1 склянка
- Цукати – 0.5 склянки
- Горіхи – 0.5 склянки
- Яєчний білок – 1 шт.
- Цукрова пудра – 150 гр.
- Кондитерська посипання – для прикраси
- Масло – для змазування
Процес приготування:
Як почати готувати паску на опарі – бабусин рецепт? Борошно обов’язково просіваємо – це зробить тісто більш повітряним.
В глибоку миску розбиваємо яйця, додаємо цукровий пісок, додаємо корицю і сіль. Збиваємо все разом до однорідного стану.
В окремому посуді змішуємо раскрошенные дріжджі, дві чайні ложки цукрового піску із загальної кількості, одну столову ложку борошна із загальної кількості і вливаємо третину склянки теплої води. Перемішуємо до однорідності і залишаємо в теплому місці на півгодини до появи піни.
Отриману дріжджову масу додаємо до яєчно-цукрової суміші, вливаємо тепле молоко, розтоплене вершкове масло і півтори склянки борошна. Перемішуємо – виходить рідка маса, як на млинці. Прибираємо опару для бродіння в тепле місце на годину.
Поки опара піднімається, родзинки промиваємо й обсушуємо. Цукати і горіхи нарізаємо невеликими шматочками.
Підійшла опару обминаємо ложкою і залишаємо на расстойку повторно, поки обсяг маси не збільшиться вдвічі. Процес повторюємо двічі.
На третій раз вже додаємо родзинки, цукати і горіхи, вводимо решту борошна, ретельно вимішуємо тісто.
Стіл змащуємо олією і викладаємо на нього тісто. Воно виходить нещільним, в’язким, буде липнути. Починаємо вимішувати його – процес займе орієнтовно п’ятнадцять-двадцять хвилин. За цей час тісто має «отримати тіло» – стати більш пружним і почати формуватися в грудку.
Перекладаємо вимішене тісто в посуд і прибираємо в тепле місце, накривши харчовою плівкою. Коли тісто підніметься в півтора-два рази, можна приступати до розбирання.
Форми для випічки змащуємо вершковим маслом. Паперові або силіконові форми допустимо не змащувати. Тісто злегка обминаємо і укладаємо за формами, заповнюючи їх на третину об’єму. Щоб тісто не липло, змащуємо руки рослинним маслом. Залишаємо заповнені форми для підйому на приблизно на годину – тісто має піднятися до верху форм.
Духовку розігріваємо до температури 180 градусів. Ставимо форму з тістом в духовку і випікаємо їх протягом тридцяти-сорока хвилин. В кінці випічки проколюємо паска зубочисткою або дерев’яною шпажкою – якщо вона вийшла сухою, значить готові вироби.
Готові паски дістаємо з духовки, даємо охолонути до теплого стану.
Готуємо глазур: охолоджений яєчний білок збиваємо разом з цукровою пудрою. Домагаємося одержання густої глянцевою глазурі. Змащуємо отриманою масою поверхню теплих пасок. Після цього відразу посипаємо глазур кондитерської посипкою. Даємо глазурі підсохнути.
Приємного апетиту!
Великодні паски Великодні паски без вершкового масла Великодні паски на вершковому маслі Вершкові великодні паски паска з родзинками і горіхами Паски з родзинками в духовці паску на живих дріжджах