По цьому рецепту томатна паста виходить дуже ароматною. Крім помідорів, використовуємо ще болгарський перець, трохи ріпчастої цибулі і набір спецій. Такий соус вдало підкреслить смак будь-якого м’ясного блюда. Рецепт розрахований на досить велику кількість продуктів. Якщо вдома не знайшлося підходящої ємності для варіння потрібного розміру, можна використовувати дві каструлі.
Інгредієнти: на 2 л.
- Помідори свіжі – 5 кг
- Болгарський перець солодкий – 1 кг
- Цибуля ріпчаста – 6 головок
- Петрушка – 2 гілки
- Перець червоний мелений – 1 ч. л.
- Перець чорний мелений – 1 ч. л.
- Лавровий лист – 4 шт.
- Сіль велика – 1 ч. л.
- Мускатний горіх – 5 гр.
- Кориця – 5 гр.
- Цукор-пісок – 400 гр.
- Гвоздика – 5 бутонів
- Оцет столовий 9% – 6 ст. л.
- Крохмаль кукурудзяний – 3 ст. л.
- Приправа Хмелі-Сунелі – 2 ст. л.
Процес приготування:
Щоб приготувати тооматную пасту з помідорів з болгарським перцем на зиму, помідори миємо в проточній воді, обсушуємо й розрізаємо на частини. Попутно вирізаємо сліди від плодоніжок і видаляємо будь-які дефектні частини. Якщо є зелені тверді ділянки помідорів, їх також вирізаємо. Поміщаємо підготовлені томати в чашу комбайна і подрібнюємо до стану сирого пюре. Аналогічно для подрібнення томатів можна використовувати м’ясорубку, занурювальний або стаціонарний блендер.
Болгарський перець також ретельно промиваємо, обсушуємо і очищаємо від насіння. Плодоніжку вирізаємо. Петрушку промиваємо й обсушуємо. Занадто жорсткі стебла викидаємо. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, миємо й обсушуємо. Поміщаємо підготовлений болгарський перець, ріпчасту цибулю і зелень петрушки в комбайн і також подрібнюємо до стану пюре.
У велику ємність поміщаємо томатне пюре і суміш з перцю, петрушки і цибулі. Додаємо сіль та цукровий пісок. Перемішуємо всі разом і ставимо на плиту. З моменту закипання проварюємо масу протягом тридцяти хвилин, не забуваючи періодично помішувати, щоб уникнути пригорання.
Після закінчення зазначеного часу додаємо хмелі-сунелі, обидва види перцю, лавровий лист, мелений або тертий мускатний горіх, корицю і гвоздику. Ретельно змішуємо спеції з основною масою і продовжуємо варіння ще тридцять хвилин. Важливо постійно помішувати соус, щоб він не пригорів. Коли час варіння підійде до кінця, додаємо оцет і крохмаль, попередньо розведений у двох столових ложках води. Варимо ще п’ять хвилин і знімаємо з плити. Банки і кришки попередньо моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким зручним способом. У сухі стерильні банки розкладаємо гарячу пасту і відразу закручуємо кришками. Банки перевертаємо догори дном і закутуємо ковдрою до повного остигання, після чого прибираємо їх в прохолодне темне місце на зберігання.
Приємного апетиту!
Томатна паста в домашніх умовах Томатна паста через м'ясорубку