Особливу дуже смачне і оригінальне ласощі вийде у вас із слив і шоколаду. Таким варенням можна пригостити гостей або зібрати сім’ю за чаєм. Для цього рецепта підійде будь-який вид какао або шоколаду, навіть з домішкою горіхів або алкоголю.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Слива синя – 1000 гр.
  • Шоколад – 100 гр.
  • Цукор-пісок – 1000 гр.
  • Вода кип’ячена – 250 мл
  • Суміш горіхів – 100 гр.

Процес приготування:

Почнемо готувати варення зі сливи з шоколадом. У каструлі змішайте цукор і воду, поставте на вогонь, доведіть суміш до кипіння і, постійно помішуючи, варіть до повного розчинення цукру.

Сливи переберіть, видаліть хвостики, промийте, відкиньте ягоди на друшляк або розкладіть на рівній поверхні, щоб стекла вода. Сливи розрізати навпіл, вийміть кісточки. Перекладіть половинки в сироп, перемішайте і доведіть до кипіння, потім зменшіть вогонь до мінімального і варіть 20 хвилин.

Плитку шоколаду розламайте на дрібні шматочки. Покладіть до ягідної суміші шоколад і горіхи, перемішайте, варіть разом 10 хвилин, за цей час шоколад повинен повністю розчинитися.

Стерилізуйте банки і кришки для варення. Гаряче варення розкладіть по банках, закатайте. Залиште банки під теплою ковдрою остигати, потім перемістіть їх в прохолодне місце для зберігання.

Приємного апетиту!

Варення Варення зі слив з волоськими горіхами Варення зі сливи без кісточок Сливи на зиму