В’ялені помідори завжди згодяться на будь-якій кухні. Ця традиційна італійська заготівля відмінно підходить до абсолютно різних страв. Такі помідори можна просто подати, наприклад, до сирної нарізці. В’ялити помідори можна навіть у звичайній газовій духовці, дотримуючись певних правил. Для в’ялення вибираємо м’ясисті, щільні, але зрілі плоди.


Інгредієнти: на 0.5 л.

  • Помідори свіжі – 2 кг
  • Перець чорний мелений – 1 ч. л.
  • Цукор-пісок – 2 ч. л.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Прованські трави – 2 склянки
  • Масло оливкове – за смаком
  • Часник – 6 зуб.

Процес приготування:

Рецепт в’ялених томатів в газовій духовці простий у приготуванні! Помідори бажано вибирати однакового розміру, щоб вони пров’ялилися рівномірно. М’якоть плодів повинна бути досить стиглої і м’ясистою. Вибрані помідори промиваємо від забруднень і обсушуємо.

Обсушені помідори розрізаємо вздовж на дві половинки. Слід від плодоніжки краще вирізати кінчиком ножа. Деко застеляємо пергаментом по всьому периметру. На сухій пергамент укладаємо помідори зрізом вгору. Часник очищаємо від лушпиння, зубки розрізаємо вздовж на частини. Укладаємо шматочки часнику на деко між помідорами.

В окремій невеличкій посудині змішуємо сіль, цукровий пісок і чорний мелений перець. Посипаємо отриманою сумішшю зрізи помідорів. Потім зверху посипаємо прованськими травами.

Лист з підготовленими помідорами ставимо в розігріту до 100 градусів газову духовку. Дверцята духовки залишаємо злегка прочиненими і вялим плоди протягом п’яти-шести годин. Ступінь залишкової вологості помідорів – річ досить суб’єктивна. Головне, щоб плоди в результаті не залишалися надто вологими, в цьому випадку високий ризик псування продукту. Якщо вам подобаються більш сухі помідори, час в’ялення збільшуємо і добиваємося потрібного стану томатів. Якщо хочете вологу, рухливу структуру – виймаємо з духовки вчасно, щоб не пересушити.

Готові в’ялені помідори укладаємо в чисту суху банку, перекладаючи шматочками часнику. Заливаємо томати оливковою олією до верху банки і щільно закриваємо кришкою. Зберігаємо заготовку в холодильнику.

Приємного апетиту!

В'ялені помідори В'ялені помідори в банках В'ялені помідори в олії В'ялені помідори з олією і часником В'ялені помідори з прованськими травами