Томатну пасту можна легко приготувати вдома. А за якістю складу і смаком вона буде вигідно відрізнятися від своїх магазинних аналогів. Найголовніше – відібрати якісну сировину, дрібно подрібнити його, процідити від зайвого соку і уварити до густоти. В домашніх умовах для подрібнення помідорів просто ідеально підходить м’ясорубка. Пюре після неї виходить мелкоструктурным і однорідним. А щоб домогтися ідеальної густої консистенції томатної пасти, потрібно буде просто перед варінням віджати через марлю.


Інгредієнти: на 1.5 л.

  • Помідори свіжі – 5 кг
  • Цукор-пісок – 2 ст. л.
  • Сіль – 1 ч. л.

Процес приготування:

До початку приготування томатної пасти через м’ясорубку в домашніх умовах на зиму важливо відзначити, що чим більш зрілі і м’ясисті плоди будуть використані, тим більш ніжною та насиченою вийде готовий соус. Можна використовувати томати непривабливої форми, не кондицію, яка вже непридатна для маринування в цілому вигляді. Але потрібно стежити, щоб у плодах не було гнилі, зелених незрілих ділянок та інших дефектів. Відібрані помідори ретельно миємо, обсушуємо й розрізаємо на частини. Пропускаємо шматочки томатів через м’ясорубку. Шкірку, яка буде залишатися на внутрішніх ріжучих частинах приладу, викидаємо.

Отримане пюре проціджуємо через чисту марлю. Для цього просто покладіть відріз марлі в широку миску, помістіть в нього пюре, а кінці тканини потім акуратно підніміть над томатною масою.

Пов’язуємо куточки марлі, щоб утворився мішок. Підвішуємо його над мискою і залишаємо томатне пюре процеживаться на кілька годин. Зручно робити це на ніч, а вже вранці приступити до варіння пасти. Сік, який стікає, для пасти не використовується, але з нього можна приготувати томатний напій освіжаючий.

Після проціджування викладаємо густу томатну пасту в каструлю, додаємо до неї сіль та цукровий пісок. Уварюють на середньому вогні до бажаної густоти. Приблизно на варіння піде тридцять хвилин часу. Банки і кришки моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким звичним способом. В суху стерильну тару розкладаємо гарячу пасту і відразу закатуємо кришками. Закутуємо банки ковдрою до повного остигання, після чого прибираємо їх на зберігання в льох або холодильник.

Приємного апетиту!

Томатна паста без оцту на зиму Томатна паста без стерилізації на зиму Томатна паста в домашніх умовах Томатна паста через м'ясорубку