Пропонуємо вам рецепт ароматної і ніжного варення з жовтої сливи з лимоном і пари пучок кориці. Завдяки тому, що в процесі підготовки злив ми видаляємо кісточки і шкірку, консистенція варення виходить ніжною. Кориця надає варенню приємні пряні нотки і красивий шоколадний відтінок, а невелика кількість лимона – цитрусовий аромат і невелику кислинку. Варення зі сливи послужить відмінним десертом до чашки чаю або наповнювачем до йогурту і сиру.


Інгредієнти: на 2 порції.

  • Слива синя – 1 кг
  • Лимон – 0.33 шт.
  • Цукор-пісок – 1 кг
  • Кориця – 2 щіпки

Процес приготування:

Почнемо готувати варення з жовтих слив з лимоном. Для заготівлі варення ми відібрали стиглі щільні сливи. Промиваємо під струменем прохолодної проточної води, викладаємо на кухонний рушник і даємо їм трохи обсохнути. У рецепті вказано кількість вже очищених злив. Гострим ножем розрізаємо сливи уздовж навпіл, видаляємо кісточки і шкірку. Викладаємо підготовлені половинки слив в каструлю з товстим дном.

Сливи засипаємо цукром, добре перемішуємо і залишаємо настоюватися 10-12 годин, щоб сливи пустили сік, а цукор розчинився. Тому найзручніше почати приготування ввечері, щоб сливи настоювалися вночі, а вранці можна було приступити до їх приготування.

Через деякий час каструлю зі сливами ставимо на повільний вогонь, додаємо корицю, перемішуємо вміст і доводимо до кипіння, не забуваючи періодично помішувати варення. Після того, як варення закипіло, знімаємо каструлю з вогню, знімаємо з варення піну і даємо йому охолонути протягом 2-3 годин. Потім знову ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Таку процедуру проводимо 3 рази. Завдяки тому, що ми доводимо варення до кипіння, не піддаючи його тривалій термічній обробці, сливи зберігають свої корисні властивості, а смак варення залишається натуральним, не вивареним.

Ставимо варення провариваться в останній раз, промиваємо та нарізаємо тонкими скибочками лимон, додаємо його в каструлю, перемішуємо, доводимо варення до кипіння і знімаємо з вогню.

Банки для варення промиваємо питною содою, ретельно споліскують чистою проточною водою і стерилізуємо над парою 5-7 хвилин. Потім банкам даємо трохи охолонути і розкладаємо в них гаряче варення.

Закорковуємо банки прокип’яченими кришками і перевертаємо їх догори дном. Закутуємо махровим рушником і залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі. Після чого прибираємо їх на зберігання в темне прохолодне місце.

Варення з слив Варення зі слив з корицею Варення зі слив з лимоном Варення зі сливи без кісточок Королівське варення з абрикосів Сливи на зиму